SamsungSpravodajstvo

Hovorca Samsungu pre slovenský a český trh sa nám vyjadril k dostupnosti smartfónu Samsung Galaxy Fold. Odpoveď nikoho nepoteší

Hovorca Samsung Electronics Czech and Slovak nemá žiadne nové informácie týkajúce sa zariadenia Samsung Galaxy Fold.

Krátko po prepuknutí problémov s vrchnou časťou displeja zariadenia Samsung Galaxy Fold, ktorá sa dala odstrániť jednoduchým „stiahnutím“ polymérovej vrstvy, verejnosť čakala čo sa udeje. O mesiac neskôr sa objavili prvé informácie hovoriace o tom, že Samsung problém vyriešil. Konkrétne sa spomínalo, že Samsung potiahol vrchnú časť polymérovej vrstvy pod okraj telefónu. Mnoho fanúšikov preto očakávalo skoré uvedenie zariadenia na trh.

Raz áno, a  druhýkrát zas nie

Od konca mája nás bombardujú správy hovoriace o  tom, že zariadenie by mohlo byť už čoskoro uvedené na trh. Dokonca sa spomínal aj konkrétny termín, júl. Spoločnosť Samsung tieto  informácie, však neskôr dementovala.

Od júna správy hovoriace o  uvedený zariadenia vyzerali byť už reálnejšie. Dokonca sa k zariadeniu vyjadrovali aj predstavitelia spoločnosti, napríklad Kim Seong (viceprezident spoločnosti Samsung Displej), ktorý hovoril o tom, že problémy týkajúce sa displeja boli vo veľkej miere vyriešené. Zároveň dodal, že Galaxy Fold je pripravený na uvedenie na trh (pozn. redakcie: nebol však špecifikovaný presný dátum).  Neskôr sa CEO spoločnosti Samsung, DJ Koh, vyjadril, že sú v  procese „obnovy“. Bližšie však nepriblížil presný dátum uvedenia zariadenia na trh.

Kedy sa Samsungu Galaxy Fold teda dočkáme?

Podarilo sa nám spojiť s  hovorcom spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak prostredníctvom agentúry OMNIPUBLIC CONSULTING a.s. (pozn. redakcie: spoločnosť zastupujúca Samsung na Slovensku),  ktorého sme sa opýtali, niekoľko otázok týkajúcich sa pravdivosti správ ohľadne vyriešenia problémov s displejom, dostupnosti zariadenia (uvedenia na trh, a v ktorých krajinách bude dostupný medzi prvými) a prácach na 2. generácii smartfónu.

Odpovede, resp. odpoveď nás moc nepotešila. Hovorca spoločnosti, David Sahula sa vyjadril nasledovne:

„…ku Galaxy Fold aktuálne nemáme žiadne nové informácie.“

Kedy tak môžeme očakávať znovuuvedenie zariadenia na trh? Ťažko dnes odhadnúť termín, ale ako vidieť z  odpovede hovorcu spoločnosti, tak ani samotné pobočky Samsungu nemajú dnes dostatok informácií.  Preto môžeme len usudzovať, že uvedenia zariadenia na trh, sa v najbližšom období pravdepodobne nedočkáme.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Samsung Samsung Galaxy Fold

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close