SamsungSpravodajstvo

Včera ospevovaný Samsung Galaxy Fold aktuálne dostáva zabrať. Prví testeri ho „odpálili“ už po 2 dňoch testovania

Aktualizované: 12:03 – reakcia Samsungu (pozn. redakcie: reakciu nájdete na spodku článku)


Samsung Galaxy Fold, zariadenie, ktoré by mnohí z nás bez pochyby uvítali všetkými 10-desiatimi. Jedná sa totiž o prvý skladateľný smartfón z kuchyne kórejského giganta, ktorý je nabitý najnovšími technológiami. Spoločnosť Samsung náš však ešte pred oficiálnym spustením ostrého predaja nažhavila skvelým reklamným videom, v ktorom nahrala reakcie najvplyvnejších Youtuberov vo svojom odbore pri rozbaľovaní zariadenia. Musíme sa priznať, že aj nás video dostalo. Samsung určite však nečakal, že ani nie do dvoch dní sa podarí niektorým z nich telefón doslova odpáliť.

Viacero Youtuberov pokazilo displej po krátkom testovaní

„Obrazovka na mojom prístroji Galaxy Fold je úplne rozbitá a nepoužiteľná len dva dni od začatia používania…“, píše Mark Gurman.

Mark ďalej uvádza, že problém nastal po tom ako odstránil z displeja zariadenia fóliu. Najhoršie na tom však je, že Samsung nijak neupozorňoval používateľov predtým, aby ju neodstraňovali (pozn. redakcie: pre objektívnosť treba povedať, že dodané zariadenia boli testovými. Je teda možné, že Samsung na komerčných baleniach toto upozornenie uvedie). S rovnakým problémom sa stretol aj ďalší Youtuber, konkrétne Marques Brownlee, ktorý mal podobnú skúsenosť.

Jeden z ďalších používateľov píše, že fólia, ktorú odstránili testeri Samsung volá „polymérová vrstva“. Tá samozrejme nemá byť odstránená.

Avšak bohužiaľ, ak sa nechajú takto „napáliť“ profesionálni testeri, tak bežní používatelia pravdepodobne s veľkou pravdepodobnosťou budú reagovať veľmi podobne, ak nie rovnako. Preto pevne veríme, že Samsung uvedie všetko na pravú mieru a minimálne odkomunikuje informáciu o tom, že používatelia nemajú odstraňovať vrchnú vrstvu displeja.

Reakcia Samsungu na vzniknutý problém:

„Obmedzený počet prvých vzoriek Galaxy Fold bol poskytnutý
médiám za účelom testovania. Dostali sme niekoľko hlásení
týkajúcich sa hlavného displeja na poskytnutých vzorkách. Dané
kusy dôkladne skontrolujeme, aby sme zistili príčinu tejto
záležitosti. 

Osobitne, niekoľko recenzentov uviedlo, že odstránili vrchnú
vrstvu displeja, čo spôsobilo poškodenie obrazovky. Hlavný displej
na Galaxy Fold je vybavený vrchnou ochrannou vrstvou, ktorá je
súčasťou štruktúry displeja a je určená na ochranu obrazovky
pred nechcenými škrabancami. Odstránenie ochrannej vrstvy alebo
pridanie lepidiel na hlavný displej môže spôsobiť jeho
poškodenie. Zabezpečíme, aby sa tieto informácie dostali jasne k
našim zákazníkom,“ David Sahula, hovorca Samsung Electronics Czech
and Slovak 

Zdroj: Twitter (Mark Gurman)

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close