SpravodajstvoXiaomi

Toto sú 3 najočakávanejšie smartfóny od Xiaomi, ktoré by mali byť predstavené v najbližšie týždne až mesiace

Pozrite si všetko čo vieme o 3 najočakávanejších smartfónov z kuchyne Xiaomi, ktoré by mali byť predstavené v najbližšie týždne až mesiace.

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Xiaomi pracuje na mnohých zariadeniach. My sme si pre Vás nižšie však pripravili súhrn  informácií 3 telefónov od čínskeho výrobcu smartfónov, na ktoré netrpezlivo čaká väčšina z nás.

3 najočakávanejšie smartfóny od Xiaomi

Xiaomi Mi 10

Náš výber nižšie samozrejme musíme začať s najočakávanejším smartfónov, ktorým je bezpochyby Xiaomi Mi 10. Jedná sa o vlajkovú loď čínskeho výrobcu, ktorá v posledných dňoch zaplavuje plátky viacerých médií. Dôvodom prečo tak je, že sa pomaly, ale isto blíži jeho oficiálne predstavenie, ktoré je podľa dostupných správ naplánované v priebehu februára. Tí odvážnejší hovoria, že sa tak stane ešte pred 11. februárom, kedy plánuje spoločnosť Samsung predstaviť zariadenia Galaxy S20. Dôvodom týchto správ je, že spoločnosť Xiaomi nie tak dávno vyhlásila, že bude jedným z prvých výrobcov smartfónov s procesorom Qualcom Snapdragon 865, ak nie prvým. V tom čase však nebola známa informácia o dátume predstavenia nových produktov spoločnosti Samsung.

Mi-10-Snapdragon-865
Via .gizmochina.com

Realistickejším termínom je však druhá polovica februára. Naposledy sa spomínali termíny 19. a 25. február. My sa priznáme, že skôr veríme v termín 25. až 27. február kedy sa bude konať MWC 2020. Len pre zaujímavosť, Xiaomi predstavilo minuloročnú Mi 9 vlajkovú loď krátko pred MWC 2019 (pozn. redakcie: 19. feburára).

Čo sa týka špecifikácií, tak tie sú nateraz veľkou neznámou. Jediná oficiálne informácia je, že zariadenie bude poháňané procesorom Snapdragon 865. Prejdime však teraz k tým dôveryhodnejším špekuláciám, ktoré kolujú priestorom. Zariadenie by podľa aktuálnych informácií malo byť vybavené 6,5“ OLED displejom so zobrazovacou frekvenciou 90Hz. Batéria zariadenia by mala podľa všetkého 4 500mAh a mala by podporovať rýchle nabíjanie do 40W (pozn. redakcie: pri Pro verzii sa hovorí o podpore 66W). Okrem toho by nemala chýbať podpora bezdrôtového nabíjania a to do 30W (pozn. redakcie: resp. 40W v prípade Pro verzie) a reverzné nabíjanie do 10W. Samozrejmosťou by mala byť podpora 5G technológie, NFC a ostatných bežných technológií. V prípade Pro verzie sa ešte spomína 12GB RAM a 256GB úložný priestor. Čo sa týka kamier, tak v prípade verzie zariadenia Mi 10 sa hovorí o 64-megapixelovom hlavnom snímači (Sony IMX686) a v prípade Mi 10 Pro sa hovorí o 108-megapixelovom hlavnom snímači. Pro verzia zariadenia údajne v DxOMARK testoch má dosiahnuť viac ako 125 bodov (pozn. redakcie: aktuálne v DxOMARK testoch dominuje Huawei Mate 30 Pro 5G so 123 bodmi).

Parametre Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro
Zdroj: via Gizmochina.com

Prejdime ku vzhľadu zariadenia. Ten je nateraz neznámy, a to aj napriek tomu, že na internete sme mohli vidieť viacero vizualizácií, ako aj fotografií. V jednej z posledných správ, ktorú sme ohľadne zariadenia priniesli sme spomínali vizualizáciu nižšie.

Xiaomi Mi 10 realne fotografie
Zdroj: via gsmarena.com

Druhým dychom však treba povedať, že v obehu sa aj iné, napríklad vizualizácia, ktorú môžete vidieť na obrázku nižšie.

Kde je dnes pravda zakopaná si nedovolíme povedať. Čo však bude zaujímať väčšinu z nás je bezpochyby cena. Nuž, hoci spoločnosť Xiaomi oficiálnu cenu zariadenia zatiaľ neprezradila, tak aj napriek tomu poznáme cenu, ktorá vyzerá byť reálnou. Tá by sa mala pohybovať na úrovni od približne 450€ (pozn. redakcie: hovoríme o cene v domácej Číne). Informácia o tejto cene pochádza od jedného z produktových manažérov spoločnosti.

Redmi K30 Pro (s procesorom Snapdragon 865)

Ďalším smartfónom, ktorý v súčasnosti je z veľkej časti na „okraji záujmu“ na úkor Mi 10 je zariadenia Redmi K30 Pro. Zariadenie by malo byť údajne predstavené krátko po predstavení smartfónu Xiaomi Mi 10, najviac sa spomína marec. V tomto prípade by malo dôjsť k viacerým zmenám oproti zariadeniu K30, resp. K30 Pro s procesorom Snapdragon 765G. Tou najzásadnejšou je prechod od LCD panelu k OLED. Ďalej sa spomína, že smartfón bude disponovať obrazovkou s rozlíšením FULL HD+ s podporou zobrazovacej frekvencie do 120Hz. Z pohľadu výkonu by zariadenie malo disponovať procesorom Snadpragon 865 s podporou 5G.

Ďalšie správy hovoria, že zariadenia bude vybavené 4 kamier vertikálne umiestnených v zadnej stene.

Pocophone F2

Najväčšou záhadou vo výbere 3. najočakávanejšieho smartfónv  je Pocophone F2. Dôvodom je, že prvá generácia zariadení Poco spravila vo svete obrovský ošiaľ. Priniesla dovtedy nevídaný výkon do cenovej kategórie, kde sa o tom používateľom ani nesnívalo. Za výkonom nezaostávali ani ostatné vlastnosti, ako je napríklad kvalitný fotoaparát. O novej generácii smartfónu však už počúvame približne 2 roky. Dlhšiu dobu sa v podstate nič nedialo, okrem niekoľkých správ, ktoré naznačovali, že Xiaomi pracuje na Poco F2. Mohli sme byť však svedkami aj úplne opačných správ. Dokonca sa hovorilo, že značka Poco ukončí svoje pôsobenie. Túto „teóriu“ utvrdila aj správa z konca júla 2019, kedy spoločnosť (pozn. redakcie: Poco) opustil generálny riaditeľ Jai Mani. Neskôr sa však do obehu dostali nové informácie, vrátane vyjadrenia generálneho manažéra spoločnosti Xiaomi India, ktorý na sociálne sieti Twitter napísal:

You will hear more from POCO in 2020 ♥️ (pozn. redakcie: O Poco budete viac počuť v roku 2020)

— Alvin Tse #MiFan (@atytse)  December 21, 2019

Hoci nepoznáme žiadnu oficiálnu informáciu ohľadne nadchádzajúce sa telefónu Poco, tak mnohí z nás veria v tie najvyššie špecifikácie, tak ako tomu bolo 2 roky dozadu. Len pár dní dozadu sa objavili informácie, že spoločnosť Xiaomi si dala registrovať ochrannú známku Poco F2. Jasne tak dala najavo, že na „niečom“ v spojitosti s Poco pracuje.

Zároveň keď si spojíme slová generálneho manažéra Xiaomi India so statusom vyššie, tak musí byť každému jasné, že Xiaomi pracuje na prinesení Poco F2 k „životu“.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close