SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi 10 bude jeden z prvých telefónov, ktoré budú poháňané procesorom Snapdragon 865

Jeden zo zakladateľov spoločnosti Xiaomi prezradil, že Xiaomi Mi 10 bude jedným z prvých smartfónov na trhu, ktorý bude vybavený procesorom Snapdragon 865.

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Xiaomi pracuje na nadchádzajúcej vlajkovej lodi Mi 10, ktorá by mala byť predstavená v priebehu budúceho roka. Počas včerajšej konferencie Snapdragon Summit 2019 (pozn. redakcie: ktorá stále prebieha) Bin Lin, zakladateľ a viceprezident spoločnosti Xiaomi povedal, že nimi vyvíjané zariadenie bude poháňané novým procesorom Snapdragon 865. Malo by sa zároveň jednať o jeden z prvých smartfónov predstavených s týmto procesorom.

Mi-10-Snapdragon-865
Via .gizmochina.com

Vďaka dodatku (pozn. redakcie: ohľadne dostupnosti procesora v  Xiaomi Mi 10 smartfóne), ktorý odznel na summite môžeme predpokladať, že zariadenie bude teda s  veľkou pravdepodobnosťou predstavené ešte v prvom kvartáli 2020. Jeden z najpravdepodobnejších termínov je počas konferencie MWC 2020 v Barcelone, ktorá sa bude konať koncom februára. Len pre zaujímavosť, podľa aktuálne známych informácií by zariadenie malo byť vybavené  podporou rýchleho nabíjania až do 66W, a okrem toho pravdepodobne bude podporovať aj 5G štandard. Nie tak dávno spoločnosť Xiaomi verejne totiž vyhlásila, že všetky smartfóny s cenovkou nad 250€, by mali byť vybavené aj novým 5G štandardom, a okrem toho spoločnosť vravela aj o tom, že sa chystá predstaviť viac ako 10 5G smartfónov.

Len pre zaujímavosť, aj spoločnosť Oppo, ktorá je 5. najväčším výrobcom smartfónov na svete, prišla s vyjadreniami, že nimi vyvíjané zariadenie bude tak isto jedným z prvých s procesorom Qualcomm Snapdragon 865.  Bude zaujímavé sledovať, ktorý z týchto gigantov bude prvým,  ako aj to, aké inovácie okrem nového procesora prinesie.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Mi 10 Qualcomm Snapdragon 865 Xiaomi

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close