SpravodajstvoXiaomi

Objavili sa špecifikácie smartfónov Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro. Podľa všetkého sa máme na čo tešiť

Objavili sa prvé správy, ktoré hovoria o špecifikáciách pripravovaných vlajkových smartfónov Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro.

Smartfóny Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro sú nadchádzajúce vlajkové zariadenia 4. najväčšieho výrobcu smartfónov na svete. Jediná oficiálna informácia, ktorá bola poskytnutá relatívne nedávno verejnosti bola, že zariadenia budú poháňané procesorom Snapdragon 865.

Mi-10-Snapdragon-865
Via .gizmochina.com

Portál Gizmochina.com prišiel s informáciami (pozn. redakcie: nejedná sa o oficiálne potvrdené informácie), ktoré odhaľujú základné špecifikácie oboch zariadení. Začnime najprv smartfónom Mi 10. Podľa zverejnených správ, telefón bude vybavený 6,5“ OLED displejom s 90Hz zobrazovacou frekvenciou. Zariadenie by malo byť ďalej vybavené štvoricou snímačov umiestnených v zadnej stene smartfónu. Hlavný snímač by mal byť Sony IMX686, ktorý bude doplnený 20-megapixelovým ultra-širokým snímačom, 12-megapixelovým tele objektívom a 5-megapixelovým hĺbkovým senzorom alebo macro kamerou. Zároveň sa spomína, že zariadenie bude schopné 30-násobného digitálneho priblíženia.

Batéria zariadenia by mala disponovať kapacitou 4  500mAh a mala by podporovať rýchle nabíjanie do 40W, v prípade bezdrôtového nabíjania do 30W. Novinkou by malo byť reverzné nabíjanie do 10W. Medzi ďalšími špecifikáciami by nemala chýbať podpora duálneho režimu 5G a NFC.

Parametre Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro
Zdroj: via Gizmochina.com

Zdroj portálu ďalej hovorí, že smartfón bude dostupný v 3 vyhotoveniach – 8GB/128GB, 8GB/256GB a 12GB/256GB. Cenovka zariadenia by sa mala pohybovať niekde na úrovni okolo 573$.

V prípade zariadenia Mi 10 Pro nebolo zverejnené také množstvo informácií, ako v prípade zariadenia Mi 10. Môžeme však predpokladať, že zariadenie bude mať veľmi podobné parametre,  s výnimkou kamery, kde sa spomína 108-megapixelový hlavný snímač, ktorý je doplnený 48-megapixelovým (zatiaľ neznámym) snímačom, 12-megapixelovým pravdepodobne teleobjektívom a 8-megapixelovým snímačom (pravdepodobne hĺbkovým snímačom alebo macro objektívom). Z pohľadu batérie by zariadenie malo disponovať rovnakou kapacitou, avšak podporovať by mala nabíjanie do 66W v prípade káblového nabíjania a 40W bezdrôtové nabíjanie. V rámci dostupných správ sa nespomína v prípade Mi 10 Pro reverzné nabíjanie, ale môžeme predpokladať, že ním bude smartfón disponovať.

Zariadenie by malo byť dostupné v 3 vyhotoveniach – 12GB/128Gb, 12GB/256GB a 12GB/512GB. Cenovka zariadenia by mala byť na úrovni približne 644$ (pozn. redakcie: v najvyššej konfigurácii).

V oboch prípadoch sa očakáva najnovšia verzia nadstavby MIUI 11 v kombinácii s Androidom 10.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky