Pracovné ponuky
SpravodajstvoXiaomi

Objavili sa špecifikácie smartfónov Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro. Podľa všetkého sa máme na čo tešiť

Objavili sa prvé správy, ktoré hovoria o špecifikáciách pripravovaných vlajkových smartfónov Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro.

Smartfóny Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro sú nadchádzajúce vlajkové zariadenia 4. najväčšieho výrobcu smartfónov na svete. Jediná oficiálna informácia, ktorá bola poskytnutá relatívne nedávno verejnosti bola, že zariadenia budú poháňané procesorom Snapdragon 865.

Mi-10-Snapdragon-865
Via .gizmochina.com

Portál Gizmochina.com prišiel s informáciami (pozn. redakcie: nejedná sa o oficiálne potvrdené informácie), ktoré odhaľujú základné špecifikácie oboch zariadení. Začnime najprv smartfónom Mi 10. Podľa zverejnených správ, telefón bude vybavený 6,5“ OLED displejom s 90Hz zobrazovacou frekvenciou. Zariadenie by malo byť ďalej vybavené štvoricou snímačov umiestnených v zadnej stene smartfónu. Hlavný snímač by mal byť Sony IMX686, ktorý bude doplnený 20-megapixelovým ultra-širokým snímačom, 12-megapixelovým tele objektívom a 5-megapixelovým hĺbkovým senzorom alebo macro kamerou. Zároveň sa spomína, že zariadenie bude schopné 30-násobného digitálneho priblíženia.

Batéria zariadenia by mala disponovať kapacitou 4  500mAh a mala by podporovať rýchle nabíjanie do 40W, v prípade bezdrôtového nabíjania do 30W. Novinkou by malo byť reverzné nabíjanie do 10W. Medzi ďalšími špecifikáciami by nemala chýbať podpora duálneho režimu 5G a NFC.

Parametre Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro
Zdroj: via Gizmochina.com

Zdroj portálu ďalej hovorí, že smartfón bude dostupný v 3 vyhotoveniach – 8GB/128GB, 8GB/256GB a 12GB/256GB. Cenovka zariadenia by sa mala pohybovať niekde na úrovni okolo 573$.

V prípade zariadenia Mi 10 Pro nebolo zverejnené také množstvo informácií, ako v prípade zariadenia Mi 10. Môžeme však predpokladať, že zariadenie bude mať veľmi podobné parametre,  s výnimkou kamery, kde sa spomína 108-megapixelový hlavný snímač, ktorý je doplnený 48-megapixelovým (zatiaľ neznámym) snímačom, 12-megapixelovým pravdepodobne teleobjektívom a 8-megapixelovým snímačom (pravdepodobne hĺbkovým snímačom alebo macro objektívom). Z pohľadu batérie by zariadenie malo disponovať rovnakou kapacitou, avšak podporovať by mala nabíjanie do 66W v prípade káblového nabíjania a 40W bezdrôtové nabíjanie. V rámci dostupných správ sa nespomína v prípade Mi 10 Pro reverzné nabíjanie, ale môžeme predpokladať, že ním bude smartfón disponovať.

Zariadenie by malo byť dostupné v 3 vyhotoveniach – 12GB/128Gb, 12GB/256GB a 12GB/512GB. Cenovka zariadenia by mala byť na úrovni približne 644$ (pozn. redakcie: v najvyššej konfigurácii).

V oboch prípadoch sa očakáva najnovšia verzia nadstavby MIUI 11 v kombinácii s Androidom 10.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Xiaomi Xiaomi Mi 10 Xiaomi Mi 10 Pro

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close