SpravodajstvoZariadenia

Podľa patentu má spoločnosť LG úplne inú predstavu o skladateľnom smartfóne. Vyzerá zatiaľ najlepšie

O tom, že doba skladateľných smartfónov pomaly, ale isto prichádza sa nemusíme baviť. Niekoľko mesiacov sme mohli byť svedkami predstavenia prvých skladateľných smartfónov. Tou úplne prvou spoločnosťou, ktorá predstavila skladateľný smartfón je relatívne neznáma spoločnosť Royole, ktorá predstavila zariadenie FLEXPAI. Krátko na to so svojím skladateľným smartfónom prišla aj kórejská spoločnosť Samsung.

LG mení pohľad na skladateľné zariadenia

O spoločnosti LG sa vedelo tiež, že pracuje na skladateľnom zariadení, mohli sme dokonca vidieť aj prototyp smartfónu s ohybným displejom. Ten však nijak zvláštne nevybočoval so štandardov. Najnovšie sa však ich pohľad na skladateľné zariadenia radikálne mení.

Via Gizmochina.com

Najnovší patent spoločnosti ukazuje zariadenie, ktorého gro tvorí vysúvací mechanizmus. Zariadenie tak možno „vysunúť“ a urobiť z neho väčšiu „tabuľu“. Zariadenie sa rozťahuje z ľavej časti konštrukcie. Následne ako sa dalo čakať sa používateľské rozhranie automaticky prispôsobí „tabletovému“ režimu pričom stredová časť zariadenia tvorí priestor na ovládacie prvky.

V každom prípade sa zatiaľ jedná len o patent, z ktorého na konci dňa nemusí byť nič. Na druhej strane však minimálne hovorí o zámeroch a víziách spoločnosti.

Zdroj: Gizmochina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close