ANDROIDZariadenia

Čína opäť raz vyhráva nad technologickými gigantmi. Prvý skladací smartfón bude distribuovaný už o pár dní

Keď sa povie skladací smartfón tak mnohých z nás napadnú technologickí giganti ako Samsung, Microsoft, Apple, Lenovo a ďalší. Nakoniec ho však ako prvá predstavila spoločnosť Royole, ktorá doslova šokovala mobilný priemysel. Krátko na to skladateľný smartfón ukázal aj technologický gigant Samsung.

Väčšina z nás následne čakala preteky, kto ako prvý začne s distribúciou skladateľných smartfónov. Hlavným favoritom pre mnohých bola spoločnosť Samsung aj napriek tomu, že oficiálne ukázala skladateľný smartfón ako druhá, ale nestane sa tak.

Spoločnosť Royole totiž prostredníctvom svojich stránok oficiálne začala s predajom prvého skladateľného zariadenia, ktoré je poháňané procesorom Qualcomm Snapdragon 855. Smartfón je dostupný v 3 rôznych variantoch – 6/128GB (cca 1300$) /8/256GB (cca 1449$) a 8/512GB (cca 1884$). Spoločnosť s distribúciou prvých kusov plánuje začať už o pár dní, koncom decembra.

Základné špecifikácie smartfónu Royole FLEXPAI

  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 855
  • Veľkosť displeja: 7,8“
  • Typ displeja: Flexibilný AMOLED
  • Rozlíšenie displeja: 1920 x 1440 bodov (308PPI)
  • RAM: 6/8GB
  • Pamäť: 128/256GB (rozšíriteľný do 256GB)
  • Kamera: 16MP + 20MP (clona f/1.8)
  • Batéria: 3800mAh

Zdroj: via Gizmochina.com, Royole, úvodný obrázok: Youtube (TechDroider)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tip pre vás  Poco Launcher 2.0 s kopou skvelých funkcií je tu! Dostupná je už jeho prvá beta verzia
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close