Pracovné ponuky
Xiaomi

Xiaomi: “100-megapixelová éra je na ceste”. Naznačuje tak, že už zajtra predstaví smartfón s revolučnou kamerou?

Spoločnosť Xiaomi zdieľa na Weibo status, v ktorom píše o novej 100-megapixelovej ére. Status pritom uverejnila len 1 deň pred predstavením nových zariadení.

Spoločnosti Xiaomi a Samsung pred niekoľkými týždňami oficiálne potvrdili, že pracujú na smartfónoch so 108-megapixelovou kamerou. Následne sa rozpútala široká diskusia ohľadne rozlíšenia mobilných kamier. Krátko po zverejnení informácie, že spoločnosť pracuje na smartfóne s kamerou, ktorej rozlíšenie je tak vysoké, bol predstavený prvý telefón so 64-megapixelovou kamerou, ktorý bol z dielne dcérskej spoločnosti Xiaomi, Redmi Note 8 Pro.

100-megapixelová éra

Očakáva sa, že spoločnosť Xiaomi už zajtra predstaví minimálne 2 nové smartfóny. Konkrétne modely Xiaomi Mi 9 Pro 5G a Xiaomi Mi Mix 4 (alebo Xiaomi Mi Mix Alpha?). Pár dní dozadu Xiaomi zdieľalo na sociálnej sieti Weibo status, v ktorom bolo zachytené neznáme zariadenia Alpha. Dnes, spoločnosť Xiaomi tak isto na sociálnej sieti Weibo zdieľala ďalší status s popisom “100MP éra”. Naznačuje nám tak Xiaomi, že zajtra bude predstavený smartfón so 100-megapixelovou kamerou? Na tému upozorňuje portál Androidauthority.com.

Xiaomi 108 megapixlova kamera fotky (1)
Zdroj: Weibo (Xiaomi)

Podľa zverejnenej fotografie sa zdá byť, že rozlíšenie detailov je na vynikajúcej úrovni. Druhým dychom však treba dodať, že fotografia bola pravdepodobne vytvorená za ideálnych podmienok. V každom prípade, viac informácií sa dozvieme už v priebehu zajtrajšieho dňa, kedy majú byť nové smartfóny z dielne Xiaomi oficiálne predstavené.Avšak, vzhľadom na známe informácie z TENAA certifikácie, ktoré hovoria o tom, že Mi 9 Pro 5G bude vybavený 48-megapixelovým hlavným snímačom, možno usudzovať, že 100-megapixelový snímač dostane zariadenia z produktovej línie Mi Mix (Alpha).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close