Porovnanie produktovSpravodajstvoXiaomi

Redmi Note 8 vs Redmi Note 8 Pro: Pozrite si porovnanie špecifikácií oboch zariadení bok po boku

Redmi Note 8 vs Redmi Note 8 Pro: Pozrite si veľké porovnanie oboch telefónov, ešte pred ich kúpou a zistite, ktorý je pre Vás ideálnym.

Spoločnosť Redmi patriaca pod krídla konzorcia Xiaomi len pár dní dozadu predstavila zariadenia Redmi Note 8 a Redmi Note 8 Pro. Jednalo sa o celkom veľké prekvapenie, a to z dôvodu, že sa jedná o novú generáciu smartfónov, ktorá bola predstavená len necelých 7 mesiacov po predošlej generácii. Vyzerá to však tak, že fanúšikovia spoločnosti takto rýchly nástup novej generácie prijali pozitívne, nasvedčujú tomu prvé čísla predajnosti, ktoré sa po prvom dni zastavili na hranici 300-tisíc predajných zariadení. A práve preto, že o zariadenia je veľký záujem, sme sa rozhodili Vám nižšie priniesť komplexné porovnanie špecifikácií oboch zariadení.

Redmi Note 8 Pro    Redmi Note 8

Rozdielny dizajn

Odhliadnuc od rôznej veľkosti smartfónov najvýraznejším rozoznávacím prvkom je umiestnenie zadných kamier. Pro verzia zariadenia ich má situované strede, zatiaľ čo Note 8 ich má umiestnené na ľavej strane zadnej steny.

Väčší displej

Redmi Note 8 Pro ponúka o niečo väčší displej, ako smartfón Redmi Note 8. Konkrétne, Redmi Note 8 ponúka 6,39” displej s rozlíšením 2340 x 1080 bodov, zatiaľ čo Pro verzia ponúka 6,53” displej s rovnakým rozlíšením, ale o niečo lepším pomerom displeju k hranám zariadenia (91,4% ku 90%). V oboch prípadoch displej disponuje TUV RHeinland certifikáciou a je pokrytý 5. generáciou krycieho sklíčka Gorilla Glass.

 

64- megapixelový snímač vs 48-megapixelový snímač

Jedným z ďalších hlavných rozdielov je v podobe kamier. Tak ako už asi tušíte, tak v prípade Pro verzie sa spoločnosť rozhodla implementovať lepší hlavný snímač, ktorý disponuje s rozlíšením 64-megapixelov (s clonou f/1.7). Mimochodom, jedná sa vôbec o prvý smartfón z kuchyne Xiaomi Redmi, ktorý disponuje takýmto vysokým rozlíšením. V prípade Note 8 verzie hlavný snímač má rozlíšenie 48-megapixelov (s clonou f/1.79).  Obe zariadenia ďalej dopĺňa 2-megapixelový hĺbkový snímač, 8-megapixelový široko uhly snímač a 2-megapixelový macro snímač.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro vs Xiaomi Redmi Note 8 kamery
Zdroj: Youtube (IndianExpressOnline)

Sielfie kamera

V oboch prípadoch smartfóny ponúkajú jeden snímač na prednej strane, ktorý je umiestnený vo vrchnej časti displeja. Obe zariadenia ponúkajú aj AI funkcie, rozdiel je však v rozlíšení. Pro verzia disponuje 20-megapixelovým snímačom, zatiaľ čo Note 8 “len” 13-megapixelovým.

Hardware je citeľné odlišný

Prejdime však k hardwaru, kde sú rozdiely najväčšie. Zatiaľ čo v prípade Note 8 zariadenia spoločnosť vsadila na “overenú” spoluprácu so spoločnosťou Qualcomm, ktorá dodáva pre Note 8 zariadenia procesory Snapdragon 665, tak v prípade Pro verzie, v útrobach zariadenia nájdeme procesor Mediatek Helio G90T, ktorý je herným procesorom. V AnTuTu je pomer vo výkonne je približne takýto: 210-tisíc bodov vs 280-tisíc bodov v prospech Pro verzie. Z pohľadu veľkosti RAM a úložného priestoru, Note 8 ponúka 6GB/128GB, zatiaľ čo Note 8 Pro 8GB/128GB (pozn. redakcie: v najvyššej konfigurácii). V prospech Pro verzie hovorí aj vodné chladenie, ktoré dokáže schladiť teplotu zariadenia o približne 4 až 6 stupňov. Ocenia to hlavne hráči mobilných hier, ktorým nižšia teplota pri náročnejších hrách pomôže k plynulejšiemu chodu zariadenia.

Batéria

Posledným rozdielom, na ktorý by sme radi poukázali je veľkosť batérie. Note 8 disponuje akumulátorom s kapacitou 4,000mAh, zatiaľ čo Pro verzia kapacitou 4,500mAh. V oboch prípadoch telefón disponuje USB Type – C výstupom a podporou rýchleho nabíjania do 18W.

Cenový rozdiel je približne 100€

Smartfón aktuálne predávajú s cenovým rozdielom približne 80 až 100€, v závislosti od zvoleného modelu. Nižšie si môžete pozrieť aktuálne ceny oboch zariadení.

Redmi Note 8 Pro    Redmi Note 8

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close