fbpx
BezpečnosťSpravodajstvoWindows

Windows 10 aktualizácie budú až na jednu výnimku z dôvodu koronavírsu, pozastavené

Microsoft oznamuje, že pozastavuje plánované aktualizácie s výnimkou pravidelných bezpečnostných záplat z dôvodu koronavírusu.

Šírenie nového koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19 má ďalekosiahle dopady aj na iné odvetvia, ako je bežný život. Spoločnosť Microsoft v priebehu dnešného dňa ohlásila, že pozastavuje všetky plánované aktualizácie s výnimkou bezpečnostných záplat. Na tému upozorňuje portál wccftech.com.

Spoločnosť Microsoft konkrétne povedala:

„Vyhodnocovali sme situáciu v oblasti verejného zdravia a chápeme, že to má vplyv na našich zákazníkov. V reakcii na tieto výzvy uprednostňujeme naše zameranie na aktualizácie zabezpečenia. Od mája 2020 pozastavujeme všetky voliteľné vydania, ktoré nie sú zabezpečené (aktualizácie C a D) pre všetky podporované verzie klientskych a serverových produktov…“

V súčasnosti nie je známe ako ovplyvní situáciu okolo COVID-19 plánované vydanie očakávaných a komunikovaných nových funkcionalít, ktoré majú byť predstavené neskôr v tomto roku v rámci väčších aktualizácii 20H1 a 20H2. Tieto nové verzie systému Windows majú priniesť viacero zmien vrátane úpravy vzhľadu rozhrania. Ten mal priniesť prechod od dizajnového jazyka  Metro ku Fluent Design. Tento nový vzhľad zahŕňa nové ikony, tlmené farby, úpravu obrazovky uzamknutia, zmeny v ponuky Štart, úpravu Prieskumníka a podobne. Tie najvýraznejšie dizajnové zmeny, ktoré mali prísť spolu s aktualizáciami si môžete pozrieť v tomto článku.

Spoločnosť zároveň dodala, že toto dočasné pozastavenie nových verzií Windowsu nebude mať dopad na bezpečnostné záplaty.

„Mesačné aktualizácie zabezpečenia sa nijako nemenia; tieto budú pokračovať podľa plánu, aby sa zabezpečila kontinuita podnikania a aby naši zákazníci boli chránení a produktívni.“

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close