SpravodajstvoWindows

Windows 10: Pozrite si zmeny v dizajne viacerých prvkov, s ktorými sa čoskoro stretneme

Panos Panay publikoval pri príležitosti 1-miliardy používateľov Windowsu 10 video, v ktorom sú zachytené nadchádzajúce dizajnové zmeny.

Windows 10 je bezpochyby jedným z najrozšírenejších ekosystémov na svete, ak nie najrozšírenejší. Pred pár dňami spoločnosť oficiálne ohlásila, že platformu Windows 10 využíva viac ako 1-miliarda ľudí. Pri tejto príležitosti Panos Panay, produktový šéf Microsoftu, publikoval video, ktoré zachytáva vývoj Windowsu od jeho ranných začiatkov. Video zachytáva v podstate všetky verzie Windowsu až po súčasnú. Okrem iného, vo videu sú zachytené aj dizajnové zmeny, ktoré ešte nie sú oficiálne dostupné. Predtým, ako sa k ním dostaneme, tak si môžete pozrieť spomínané video.

Nová ponuka Štart, nový prieskumník súborov, zaoblené rohy pre celé rozhranie a všeobecný redizajn

Ako sme vyššie spomínali, tak okrem jednotlivých fáz vývoja, vo videu boli zachytené aj dizajnové zmeny, ktoré sú ešte pred nami. Zmeny sa dotýkajú napríklad zaokrúhlenia rohov okien a tlačidiel v aplikáciách a hlbšej implementácie dizajnového jazyka Fluent Desing. Zmenil sa tiež vzhľad obrazovky uzamknutia. Má hustejšie a zreteľnejšie písmo, ako je to súčasné. Okrem iného zmeny nastali aj v prípade Prieskumníka, ktorý je kompaktnejší a zároveň pôsobí usporiadanejším dojmom ako súčasné riešenie. Zmeny neobišli ani ponuku Štart. V rámci nej môžete vidieť nové ikony ako aj správanie Živých dlaždíc. Výber zachytených zmien si môžete pozrieť nižšie na obrázkoch.

Via Gizchina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Fluent Desing Nový dizajn Panos Panay Vzhľad Windows 10 Zmeny

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close