BezpečnosťNávodySpravodajstvo

Takto môžete zistiť, či ste už odsúhlasili nové podmienky používania služby WhatsApp, alebo nie!

Pozrite sa, ako môžete zistiť, či ste ich už odsúhlasili, alebo nie.

Len niekoľko dní dozadu sme upozorňovali na to, že nové podmienky používania služby WhatsApp klopú na dvere. Tie naberú na účinnosti už o pár dní. Konkrétne 15. mája. Nové podmienky, ktoré už čoskoro budú platnými, viacerí pokladajú za kontroverzné. Napadol ich dokonca aj nemecký regulátor, konkrétne komisár pre údaje Johannes Caspar. Ten v rámci svojho vyjadrenia naznačil, že nové podmienky používania služby by mohli byť do budúcnosti potenciálne zneužitými. Ďalej hovoril o tom, že doposiaľ žiaden regulátor nevykonal dozorné preskúmanie operácií, ktoré chce Facebook v súvislosti s WhatsAppom a novými podmienkami používania služby robiť.

Služba WhatsApp samozrejme obvinenia odmieta a tvrdí, že sa pre koncových používateľov viac menej nič nemení. Súkromná komunikácia má byť aj naďalej súkromnou a šifrovanou. Nové podmienky menia hlavne to, keď používateľ bude prostredníctvom služby komunikovať s firmami. Napríklad s e-shopom a podobne. Údaje zozbierané z tohto typu komunikácie následne môžu byť ďalej spracované. V prípade však, ak používateľ neodsúhlasí nové podmienky používania, tak WhatsApp bude fungovať pre týchto používateľov v špeciálnom režime. Konkrétne dôjde k obmedzeniu viacerých funkcií a to až natoľko, že používateľ bude môcť viac menej len dvíhať hovory. Neskôr, po uplynutí dodatočnej lehoty na potvrdenie podmienok, ak ich používateľ nebude akceptovať, tak dôjde k odstráneniu jeho účtu.

Ako môžete zistiť, či ste podmienky potvrdili, alebo nie?

Hneď na začiatok treba povedať, že k tejto informácií, ak si nie ste istý, či ste nové podmienky už potvrdili alebo nie, sa nedostanete hneď. Potrvá vám to niekoľko dní. Dôvodom je, že si musíte prostredníctvom samotnej mobilnej aplikácie vyžiadať od spoločnosti WhatsApp údaje, ktoré o vás uchováva v súvislosti s vašim účtom.

Urobiť tak môžete pomocou cesty Nastavenia > Účet > Žiadosť o informácie o účte. Následne môžete WhatsApp požiadať, aby vytvoril podrobnú správu o tom, aké údaje uchováva v súvislosti s vašim účtom.

Vytvorenie tohto podrobného reportu trvá približne 3 dni. Potom, ako vám príde prehľad o vašom účte, tak v sekcii Podmienky používania uvidíte, kedy ste naposledy odsúhlasili podmienky používania služby.

WhatsApp podmienky pouzivania 2021
Zdroj: Vosveteit

V prípade, ak ste podmienky odsúhlasili v priebehu tohto roka, tak je vysoko pravdepodobné, že ste už akceptovali nové podmienky používania služby, ktoré sú aktuálne horúcou témou. Samotná notifikácia, ako nás WhatsApp upozornil na zmenu podmienok začiatkom roka, vyzerala nasledovne:

WhatsApp podmienky_januar 2021
Zdroj: Vosveteit

V prípade, ak ste podmienky ešte neodsúhlasili, plánujete ich akceptovať, či skôr nie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close