fbpx
AutáSpravodajstvo

Škoda ukazuje dizajn prvého plne elektrického SUV. Pozrite sa, ako bude vyzerať ENYAQ iV

Kráska na prvý pohľad

Ešte koncom minulého mesiaca spoločnosť Škoda odhalila dizajn interiéru pripravovaného elektromobilu ENYAQ iV SUV, ktorý by mal byť predstavený už 1. septembra v Prahe, teda približne o necelé 3 týždne. Dizajn interiéru sa vo všeobecnosti niesol v modernom duchu, pričom bol navrhnutý tak, aby sa v ňom cestujúci cítili „ako doma“. Okrem iného vnútorný dizajn elektromobilu bol zameraný na „digitálne usporiadanie“ celého interiéru s minimalistickými líniami.

Najnovšie spoločnosť prostredníctvom svojich stránok ukazuje aj „šaty“, tohto pripravovaného elektromobilu, ktoré bezpochyby nádchu nejedného nadšenca moderných kriviek.

Kráska na prvý pohľad: ENYAQ iV SUV

Ako môžete vidieť nižšie, tak ENYAQ iV bezpochyby zaujme dizajnom, ktorého krivky sme však už mohli vidieť pri posledných modeloch Škoda SCALA,  či OCTAVIA. Dôvodom je, že rovnako ako v prípade spomínaných modelov áut, ENYAQ zdieľa silné a ostré línie s množstvom plochých povrchov.

Dizajn zároveň odhaľuje, že kabína pre cestujúcich je „posunutá“ viac dopredu, ako to bolo v predošlých obdobných modeloch Škody, pričom bola zachovaná typická mriežka chladiča vo zvýšenej polohe, nad ktorou sa lemuje logo spoločnosti. Okrem iného kolesá automobilu dostali športovo-elegantný vzhľad, ktorý poteší nejedného z nás.

„Jeho proporcie sa však líšia od pomerov našich predchádzajúcich modelov SUV: ENYAQ iV má kratšiu prednú časť a predĺženú líniu strechy,“ opisuje nový koncept Karl Neuhold, hlava externého dizajnu Škody.

Neuhold ďalej opisuje pripravovaný model ako „vyvážený a sebavedomý“, pričom vyzdvihuje aj koeficient odporu, ktorý je 0,27, čo je vcelku atraktívna hodnota v porovnaní s väčšinou SUV.

Škodovka prezrádza, čo stojí za excelentnou aerodynamikou 4. generácie Octavie

Ako sa Vám páči dizajn pripravovaného elektromobilu? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť. Za nás si určite zaslúži palec hore.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close