AutáSpravodajstvo

ŠKODA ukazuje nadčasový dizajn interiéru v budúcom elektromobile ENYAQ iV SUV. Páči sa Vám?

Nová revolučná Škodovka, postavená na známej koncernovej platforme MEB, príde s úplne novými dizajnovými prvkami v interiéri

Revolučná ŠKODA ENYAQ iV SUV bude oficiálne predstavená už 1. septembra, čiže o zhruba 4 týždne, no automobilka nenecháva nič na posledné momenty a niektoré detaily o novom elektromobile postavenom na kocernovej platforme MEB prezrádza už pár týždňov vopred. V najnovšom videu automobilka predstavuje nadčasový dizajn interiéru, ktorý prináša úplne inú koncepciu, ako doposiaľ.

Nové technológie a väčší priestor v interiéri

Interiér novej ŠKODY ENYAQ iV SUV je založený na úplne novej filozofii, pričom je navrhnutý tak, aby sa v ńom cestujúci cítili naozaj ako doma. Za najväčším pokrokom v rámci dizajnu interiéru stojí samotná koncernová platforma MEB, ktorá disponuje úplne rovnou podlahou a dlhým rázvorom kolies. Vnútorný priestor vozidla sa tak oproti bežným „spalovákom“ zásadne zväčšil a to aj napriek tomu, že platforma MEB nepatrí v rámci koncernu medzi veľké platformy.

Ďalším plusom novej koncepcie sú digitálne funkcie, ktoré sa používajú nie len na ovládanie vozidla samotného, ale aj na komunikáciu medzi vodičom a cestujúcimi. Najväčšou dominantou celého interiéru však bude jednoznačne až 13-palcový displej umiestnený v strede palubnej dosky, ktorý bude na strane vodiča doplnený o inovatívny displej s vylepšenými funkciami rozšírenej reality.

skoda enyaq iv suv interier 2
Zdroj: ŠKODA

Nové technológie a omnoho väčší priestor vo vozidle však nie sú jediné pozitívne aspekty interiéru novej ŠKODY ENYAQ iV SUV. Automobilka sa zamerala aj na „digitálne usporiadanie“ celého interiéru s minimalistickými líniami, ktoré ešte podčiarkujú pocit vzdušnosti a veľkosti priestoru vo vozidle. Nový nadčasový interiér takisto kladie dôraz na moderné kombinácie materiálov, ktoré zlepšujú atmosféru vo vozidle.

„Namiesto obvyklých balíčkov výbavy a mnohých ďalších doplnkov ponúkame prvýkrát v ŠKODE ENYAQ iV naše nové výbery dizajnu, tzv. Design Selections. Tie pripomínajú moderné prostredie s dokonalou koordináciou farieb a materiálov,“ opisuje koncept Norbert Weber.

Automobilka chce spoločne s novým modelom ENYAQ iV odštartovať aj vlnu udržateľnosti. Dobrým príkladom sú aj najnovšie materiály, ktoré uvidíme práve vo vyššie spomínanom elektromobile. Napríklad, poťahy sedadiel môžu byť vyrobené z kombinácie 40% vlny a 60% vlákien vyrobených z recyklovaných plastových fliaš, alebo kožené čalúnenie s farbou koňaku získava odtieň z extraktu z listov olivovníka.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close