fbpx
SamsungSpravodajstvo

Samsung Galaxy Note 20 by mohol byť poháňaný výkonnejším procesorom ako je Snapdragon 865

Procesor Exynos 992 má byť výkonnejším ako Snapdragon 865

Samsung Galaxy Note 20 je jedným zo zariadení, na ktorý mnohí fanúšikovia kórejského výrobcu smartfónov netrpezlivo čakajú. Nie tak dávno sa hovorilo, že zariadenie bude poháňané procesorom Exynos 990, ktorý sa dostal pod vlnu kritiky nespokojných zákazníkov v spojitosti so smartfóny z produktovej línie Galaxy S20. Tí dokonca spísali aj petíciu, aby spoločnosť využívala rovnaký typ procesora naprieč všetkými regiónmi. Konkrétne procesor Snapdragon 865. Len pre zaujímavosť, do dnešných chvíľ túto petíciu podpísalo už viac ako 43 700 ľudí. Dôvodom petície je to, že procesor Exynos nie je tak výkonným, ako je to v prípade procesora od spoločnosti Snapdragon. Tieto domnienky autorov petície neskôr potvrdila v prvej polovici apríla aj spoločnosť AnTuTu, ktorá však dodala, že prípadná softwarová aktualizácia by mohla rozdiely vyrovnať. Spoločnosť v tom čase hovorila, že medzi procesormi nie sú „medzery“. Konkrétne povedala:

„Galaxy S20 je inteligentný telefón, ktorý bol prepracovaný tak, aby zmenil spôsob, akým prežívate svet, a v závislosti od regiónu bude Galaxy S20 dodávaný buď s procesormi Exynos 990 alebo Snapdragon 865. Procesory Exynos aj Snapdragon prechádzajú rovnakým prísnym a dôkladným scenárom testovania v reálnom živote s cieľom poskytnúť konzistentný a optimálny výkon počas celého životného cyklu smartfónu.“

Exynos 992: Procesor, ktorý má ponúknuť viac výkonu ako Snapdragon 865

Portál sammobile.com prišiel so správami, ktoré by mohli aspoň čiastočne napraviť nie najlepšie renomé procesorov Exynos. Podľa zverejnených správ, Samsung plánuje nadchádzajúcu radu smartfónov Galaxy Note 20 vybaviť novým čipsetom v podobe procesora Exynos 992. Malo by ísť o vylepšenú verziu procesora Exynos 990.

Podľa všetkého tento čip bude vyrábaný 6mm procesom. Okrem iného má byť viac energeticky úspornejší a mal by narásť aj výkon. Dokonca sa spomína, že oproti procesoru Snapdragon 865 bude výkonnejší o 1-3%.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close