SamsungSpravodajstvo

Jeden smartfón, ale rozdielny výkon? AnTuTu testovalo Galaxy S20+ s procesorom Exynos a Snapdragon

AnTuTu si myslí, že softwarová aktualizácia, by teoreticky mohla zmierniť rozdiely

V druhej polovici marca vznikla iniciatíva viacerých fanúšikov spoločnosti Samsung, ktorá prostredníctvom petície žiada, aby predávali vlajkové lode Galaxy S20 s rovnakým procesorom. Konkrétne s procesorom Snapdragon 865, a nie s procesorom Exynos 990. Dôvodom je, že autori petície sa domnievajú, že používatelia platia za smartfón rovnakú cenu, pričom procesory Exynos sú menej výkonnými, ako tie s procesorom Snapdragon 865. Len pre zaujímavosť, pod petíciu sa ku tomuto momentu podpísali približne 40-tisíc fanúšikov.

Spoločnosť Samsung na túto iniciatívu reagovala slovami, ktorými povedala, že „nevidí“ medzeru medzi procesormi Exynos 990 a Snapdragon 865. Argumentuje tým, že oba procesory prechádzajú rovnakými a dôkladnými testovaniami v reálnom živote s cieľom, aby poskytli konzistentný a optimálny výkon počas životného cyklu smartfónu.

Jeden smartfón, ale rozdielny výkon? Pozrite sa na výsledky AnTuTu

Viacero nezávislých testovaní medzičasom ukázalo, že verzia zariadenia s procesorom Snapdragon je výkonnejšou. Najnovšie sa k rovnakému záveru prikláňa aj spoločnosť AnTuTu, ktorá zverejnila výkonnostné výsledky z testovania oboch verzií zariadení (výsledky nižšie sú priemernými hodnotami z testovania používateľmi).

AnTuTu_Exynos vs Snapdragon_Galaxy S20
Zdroj: AnTuTu

Ako môžete vyššie vidieť, tak finálny výsledok 539-tisíc bodov hrá v prospech verzie zariadenia s procesorom Snapdragon 865. Lepší výsledok pritom dosiahol vo všetkých oblastiach testovania, pričom v prípade 3 oblastí bol výraznejší.

V prípade výkonu CPU je rozdiel 6% v prospech procesora Snapdragon. Zároveň treba podotknúť, že výkon GPU je takmer identický. Významnejšie rozdiely však možno evidovať pri testovaní UX a MEM.

„Pri porovnaní samotného výkonu CPU a GPU nie je medzera medzi platformami Exynos 990 a Snapdragon 865 významná, ale medzi testami UX a MEM, ktoré sú ovplyvnené systémom, existuje medzera.“

AnTuTu ďalej dodáva, že slabší výkon procesora Exynos 990 v prípade UX môže byť spôsobený tým, že pri spustení testu sa nezapína obnovovacia frekvencia 120Hz. V prípade testov MEM si však nevie aktuálne takto vysoký rozdiel vysvetliť. V závere spoločnosť dodáva:

„To všetko sa samozrejme dá vyriešiť aktualizáciou systému a v budúcnosti sa výkon oboch verzií série Galaxy S20 teoreticky môže priblížiť, keď sa firmvér (najmä verzia Exynos 990) stabilizuje.“

Zároveň však treba dodať, že obom zariadeniam výkon vo všeobecnosti nechýba, majú ho na rozdávanie. V praxi bežný používateľ rozdiel nepocíti.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close