SamsungSpravodajstvo

Samsung reaguje na petíciu používateľov, ktorí chcú vo vlajkových zariadeniach procesor Snapdragon 865

Samsung si nemyslí, že medzi procesormi z produktovej línie Exynos 990 a Snapdragon 865 je výkonnostná „medzera“.

„Vo vlajkových smartfónov Samsung chceme procesor Snapdragon 865 a nie Exynos 990!“ Tak takto znela požiadavka autorov petície, pod ktorú sa do dnešného dňa podpísalo prostredníctvom systému Change.org už viac ako 35-tisíc používateľov.

Autori petície hovoria, že smartfóny s čipmi Exynos SoC sú pomalšie, majú menšiu výdrž batérie, viac sa prehrievajú, majú menej výkonné kamery a podobne. Inými slovami, sú menej výkonné ako tie, ktoré majú procesory od spoločnosti Qualcomm.

Samsung nemá pocit, že existuje „medzera“ medzi Exynos 990 a Snapdragon 865

Spoločnosť Samsung sa k petícii pre portál Sammobile.com vyjadrila slovami, v ktorých hovorí, že oba procesory sú výkonnými a fyzicky medzi nimi nie je významnejší výkonnostný rozdiel.

„Galaxy S20 je inteligentný telefón, ktorý bol prepracovaný tak, aby zmenil spôsob, akým prežívate svet, a v závislosti od regiónu bude Galaxy S20 dodávaný buď s procesormi Exynos 990 alebo Snapdragon 865. Procesory Exynos aj Snapdragon prechádzajú rovnakým prísnym a dôkladným scenárom testovania v reálnom živote s cieľom poskytnúť konzistentný a optimálny výkon počas celého životného cyklu smartfónu.“

Autori petície vo všeobecnosti hovoria, že platia rovnakú alebo veľmi podobnú sumu peňazí za horší produkt, v závislosti od toho, v akom regióne žijú. Napríklad, zatiaľ čo v USA sa predáva verzia zariadenia s procesorom Snapdragon 865, tak v Európe sa predáva verzia zariadenia s procesorom Exynos.

Je výkon týchto procesorov rozdielny?

Spoločnosť Samsung vyrába svoje procesory už dlhú dobu a nie je žiadnym tajomstvom, že v minulosti existovali rozdiely medzi týmito procesormi, ktoré boli v neprospech procesorov Exynos. V súčasnosti viacero renomovaných médií vydalo prvé testovania, ktoré potvrdzujú dominanciu procesorov Snapdragon (napríklad anandtech.com), ale druhým dychom treba povedať, že rozdiely sú zanedbateľnými a v reálnom živote ťažko postrehnuteľnými.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close