Pracovné ponuky
SamsungSpravodajstvo

Samsung reaguje na petíciu používateľov, ktorí chcú vo vlajkových zariadeniach procesor Snapdragon 865

Samsung si nemyslí, že medzi procesormi z produktovej línie Exynos 990 a Snapdragon 865 je výkonnostná „medzera“.

„Vo vlajkových smartfónov Samsung chceme procesor Snapdragon 865 a nie Exynos 990!“ Tak takto znela požiadavka autorov petície, pod ktorú sa do dnešného dňa podpísalo prostredníctvom systému Change.org už viac ako 35-tisíc používateľov.

Autori petície hovoria, že smartfóny s čipmi Exynos SoC sú pomalšie, majú menšiu výdrž batérie, viac sa prehrievajú, majú menej výkonné kamery a podobne. Inými slovami, sú menej výkonné ako tie, ktoré majú procesory od spoločnosti Qualcomm.

Samsung nemá pocit, že existuje „medzera“ medzi Exynos 990 a Snapdragon 865

Spoločnosť Samsung sa k petícii pre portál Sammobile.com vyjadrila slovami, v ktorých hovorí, že oba procesory sú výkonnými a fyzicky medzi nimi nie je významnejší výkonnostný rozdiel.

„Galaxy S20 je inteligentný telefón, ktorý bol prepracovaný tak, aby zmenil spôsob, akým prežívate svet, a v závislosti od regiónu bude Galaxy S20 dodávaný buď s procesormi Exynos 990 alebo Snapdragon 865. Procesory Exynos aj Snapdragon prechádzajú rovnakým prísnym a dôkladným scenárom testovania v reálnom živote s cieľom poskytnúť konzistentný a optimálny výkon počas celého životného cyklu smartfónu.“

Autori petície vo všeobecnosti hovoria, že platia rovnakú alebo veľmi podobnú sumu peňazí za horší produkt, v závislosti od toho, v akom regióne žijú. Napríklad, zatiaľ čo v USA sa predáva verzia zariadenia s procesorom Snapdragon 865, tak v Európe sa predáva verzia zariadenia s procesorom Exynos.

Je výkon týchto procesorov rozdielny?

Spoločnosť Samsung vyrába svoje procesory už dlhú dobu a nie je žiadnym tajomstvom, že v minulosti existovali rozdiely medzi týmito procesormi, ktoré boli v neprospech procesorov Exynos. V súčasnosti viacero renomovaných médií vydalo prvé testovania, ktoré potvrdzujú dominanciu procesorov Snapdragon (napríklad anandtech.com), ale druhým dychom treba povedať, že rozdiely sú zanedbateľnými a v reálnom živote ťažko postrehnuteľnými.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Exynos Procesor Snapdragon Výkon

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close