SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Qualcomm predstavuje technológiu Quick Charge 5 s podporou rýchleho nabíjania pri výkone 100W+

4500mAh batériu nabije z 0% na 50% za 5 minút

Qualcomm už dlhú dobu nie sú len procesy, hoci je to ich dominanta. Spoločnosť sa aktívne venuje aj technológii rýchleho nabíjania, ktorá sa označuje Quick Charge.  Ešte v apríli tohto roka spoločnosť predstavila technológiu Quick Charge 3+, ktorá bola určená pre cenovo dostupnejšie zariadenia, a dnes predstavuje technológiu Quick Charge 5 (pozn. redakcie: ďalej aj ako QC 5), ktorá je určená pre tých najnáročnejších zákazníkov. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Technológia rýchleho nabíjania 100W+

Len niekoľko dní dozadu sme mohli čítať o technológii AIR VOOC od spoločnosti Oppo, ktorá priniesla rýchle nabíjanie pri výkone 125W, pomocou ktorej je možné nabiť batériu s kapacitou 4000 mAh na úroveň 41% v priebehu 5 minút.

Obdobnú technológiu tentokrát predstavuje aj spoločnosť Qualcomm, ktorá hovorí, že 4500 mAh batériu je pomocou ich technológie možné nabiť na úroveň 50% za rovnaký čas.

„Quick Charge 5 umožňuje nabíjanie rýchlosťou z 0% na 50% za päť minút (pri batérii s kapacitou 4500 mAh), s nabíjaním 100W+ s našou novou technológiou duálneho nabíjania“

Qualcomm ďalej vysvetľuje, že ich technológie využíva takzvané duálne nabíjanie. Ide o obdobnú technológiu, ako používa konkurencia, kedy batéria je rozdelená v dve, pričom jedna batéria môže byť nabíjania pri výkone 45W až 50W.

Quick Charge 5
Zdroh: Qualcomm

Qualcomm ďalej prezrádza, že nová technológie je o 70% efektívnejšia v porovnaní s predošlou generáciou Quick Charge 4+, pričom je až 10-krát rýchlejšou v porovnaní s prvou generáciou Quick Charge 1.0. Okrem iného teplota pri nabíjaní je o 10 °C nižšou v porovnané s QC 4, resp. QC 4+.

Quick Charge 5_2
Zdroh: Qualcomm

Ak sa bojíte o životnosť batérie, tak Qualcomm hovorí, že pomocou inteligentných algoritmov by sa dokonca mala predĺžiť. QC 5 nebude používať iba šetrič batérie vyvinutý spoločnosťou Qualcomm, ale na predĺženie životnosti batérie použije aj novú funkciu inteligentnej identifikácie adaptéra.  Technológiu však bohužiaľ bližšie nepopisuje.

Spoločnosť v závere dodáva, že technológia QC 5 je spätne kompatibilná s predchádzajúcimi verziami až do QC 2.0. Jej plný výkon si však je možné aktuálne vychutnať len v kombinácii s procesormi Snapdragon 865 a 865 Plus.

Quick Charge 5_kompatibilita
Zdroh: Qualcomm

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close