SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Qualcomm predstavil technológiu Quick Charge 3+. Ide o ultrarýchle nabíjanie, ktoré bude dostupné pre masy

Do najväčšieho ekosystému rýchlonabíjačiek a podporovaných smartfónov prichádza nový štandard dostupný pre masy

Najmodernejšia technológia rýchleho nabíjania zavíta už čoskoro aj do sveta dostupných lacných smartfónov, tvrdí spoločnosť Qualcomm. Tá totižto počas dnešnej noci predstavila najmodernejšiu technológiu bezdrôtového nabíjania s označením Quick Charge 3+, ktorá má byť súčasťou dostupnejších mid-range a low-range mobilných zariadení. 

qualcomm quick charge 3+ 2
Zdroj: Qualcomm

Technológia Quick Charge 3+ bude k dispozícii najprv na zariadeniach s procesormi Qualcomm Snapdragon 765 a Qualcomm Snapdragon 765G, pričom postupom času bude dostupná aj na ďalších čipsetoch od spoločnosti Qualcomm. Len včera predstavený Xiaomi Mi 10 Youth Edition 5G je prvým smartfónom s touto technológiou, no jeho unikátnosťou je, že zároveň podporuje aj dávno zavedený štandard Qualcomm Quick Charge 4+. Tento smartfón tak môžme z tohto pohľadu označiť za akýsi prechod medzi strednou a vyššou kategóriou smartfónov.

Hlavné prednosti technológie Quick Charge 3+

qualcomm quick charge 3+
Zdroj: Qualcomm
  • Rýchlejšie nabíjanie a lepšia účinnosť: z 0% na 50% batérie za 15 minút, až o 35% rýchlejšie nabíjanie a až o 9 stupňov Celzia chladnejšie v porovnaní s predošlou generáciou (Quick Charge 3).
  • Podpora továrenských štandardov ako USB Type-A na USB Type-C káble a širokej škály príslušenstva.
  • Spätná kompatibilita technológie Quick Charge 3+ so staršími zariadeniami a príslušenstvom.
  • Novšie bezpečnostné štandardy.

Čo znamená najnovší štandard pre bežného zákazníka?

Informácie uvedené vyššie bežnému zákazníkovi nemusia príliš objasňovať čo nová technológia prináša. Na záver teda prinášame menšie zhrnutie, čo môžme od novej technológie očakávať. Je jasné, že Qualcomm plánuje najnovší štandard priniesť medzi dostupnejšie smartfóny na trhu, ktorých nabíjací výkon by sa mohol dorovnať ku tým najdrahším smartfónom na trhu. Technológia Quick Charge 3+ je zároveň nie len rýchlejšia a efektívnejšia ako predchodca Quick Charge 3, ktorý bol súčasťou väčšiny dostupnejších Android zariadení, ale je zároveň lacnejšou alternatívou pre väčšinu výrobcov a to najmä z dôvodov nových bezpečnostných prvkov, ktoré budú súčasťou technológie Quick Charge 3+, čiže výrobcovia nebudú musieť siahnuť po ďalších hardvérových doplnkoch, ktoré by implementáciu technológie zbytočne zdražovali.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close