Spravodajstvo

Oppo posúva hranice. Predstavuje technológiu, pomocou ktorej nabijete batériu smartfónu za 20 minút

Za 5 minút nabije batériu smartfónu s kapacitou 4000mAh na úroveň 41%

Spoločnosť Oppo je vo všeobecnosti považovaná za inovátora v oblasti technológie rýchleho nabíjania a dokazuje to aj najnovšou technológiou, ktorú len pred malými chvíľami predstavila.

4 nové produkty, nad ktorými vyčnieva rýchlonabíjačka s výkonom 125W

Spoločnosť celkovo predstavila 4 nové produkty, v rámci ktorých posúva technológiu rýchleho nabíjania na novú úroveň. Reč je konkrétne o 125W nabíjačke, ktorá je schopná nabiť batériu s kapacitou 4000mAh v priebehu 5 minút na úroveň 41%. K plnému nabitiu dôjde v priebehu 20 minút.

Spoločnosť na svojich stránkach konkrétne píše, že nabíjačka môže podporovať schému nabíjania až do 20V 6,25A a zároveň má výrazne zlepšené vlastnosti hustoty výkonu, aby sa účinne skrátila doba nabíjania, a zároveň aby bola zachovaná kompaktná veľkosť nabíjačky.

Oppo 125W nabijacka
Zdroj: Oppo

Samozrejme, nie každú batériu je možné nabiť pri takomto výkone. Oppo prezrádza, že aj v tejto oblasti museli nastať viaceré zmeny. Konkrétne hovorí, že batéria je vybavená dvojitými článkami 6C s prielomovým pomerom batérií, špičkovými štruktúrami viacerých kariet, nabíjacími čerpadlami a vysoko integrovanou MCU na zlepšenie účinnosti nabíjania.

Oppo_nova struktura baterii
Zdroj: Oppo

Oppo ďalej dodáva, že dbalo aj na bezpečnosť. Ich technológia totiž disponuje ďalšími 10 senzormi, ktoré monitorujú teplotu počas nabíjania, aby sa predišlo prípadnému nebezpečenstvu.

Oppo spomedzi ďalších produktov, ktoré predstavilo vyzdvihuje ešte 65W bezdrôtovú nabíjačku AIR VOOC. Tá by mala byť podľa slov spoločnosti schopná nabiť batériu s rovnakou kapacitou do 30 minút.

OPPO 65W Air VOOC_bezdrôtova nabijacka
Zdroj: Oppo

„Táto technológia obsahuje päťnásobné bezpečnostné ochranné opatrenia popri funkcii detekcie cudzích predmetov. Je tiež kompatibilná so štandardom Qi a poskytuje užívateľom bezdrôtový a super rýchly nabíjací zážitok.“ píše spoločnosť vo na svojich stránkach.

OPPO 65W Air VOOC_bezdrôtova nabijacka_rychlost nabijania v praxi
Zdroj: Oppo

Spoločnosť ďalej predstavila ešte 2 produkty. Konkrétne malú prenosnú bezdrôtovú nabíjačku s výkonom 50W, ktorá je okrem iného schopná  nabíjať aj ďalšie zariadenia, ako sú napríklad notebooky podporujúce túto technológiu. Oppo zároveň predstavilo aj mini klasickú nabíjačku s výkonom 110W.

Zdroj: tlačová správa

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close