HuaweiSpravodajstvo

Pozrite sa na fotografie, ktoré údajne odhaľujú kamerový modul zariadenia Huawei Mate 40 Pro

Produktová rada smartfónov Huawei Mate 40 by mohla prísť na trh s netradičným kamerovým modulom

Očakáva sa, že v priebehu tohto mesiaca bude predstavená produktová rada smartfónov Huawei Mate 40. Spolu so skracujúcim sa termínom uvedenie zariadení na trh, na povrch sa dostávajú nové a nové informácie. Najnovšie portál Gizmochina.com prišiel s fotografiami, ktoré údajne zachytávajú Pro verziu zariadenia. Ako môžete vidieť nižšie na prvom obrázku, tak hoci zariadenie je „zabalené“ v ochrannom kryte, tak aj napriek tomu nám ponúka ako taký náhľad na kamerový modul.

Netradičný kamerový modul

Fotografia nižšie zachytáva kamerový modul, ktorý je okrúhleho tvaru, avšak s iným rozložením kamier, ako to je v prípade produktovej rady Mate 30. V hornej časti je obdĺžnikový otvor pre periskopovový snímač / teleobjektív pričom po jeho ľavej strane možno vidieť prisvecovaciu LED diódu v tvare „pilulky“. Poď ňou nájdeme pozdĺž umiestnené 3 kamerové snímače.

huawei mate 40_fotografia zachytavajuca kamerovy modul_1
Zdroj: Gizmochina.com

Ďalšie fotografie, ktoré kolujú internetom, ukazujú aj samotný snímač, ktorý už nie je zabalený v ochrannom kryte. Rozhodne musíme konštatovať, že kamerový modul je veľmi neštandardným, ale rozhodne zaujímavým.

huawei mate 40_fotografia zachytavajuca kamerovy modul_2
Zdroj: Gizmochina.com

Tiež treba dodať, že (zatiaľ) nejde o oficiálne potvrdený vzhľad zariadenia. Preto treba brať aktuálne informácie vrátane fotografií odhaľujúcich dizajn zariadenia s rezervou.

„Jeden smartfón, ale dva procesory“

Ako sme už vyššie spomínali, tak sa očakáva, že zariadenia z produktovej rady Mate 40 budú uvedené na trh ešte v priebehu tohto mesiaca. Poháňané by mali byť procesormi Kirin 9000 (pôvodne bol procesor označovaný ako Kirin 1000, či Kirin 1020). Okrem iného očakávané zariadenia, by mali byť v tej najvyššej triede vybavené úložným priestorom o kapacite 512 GB spolu s 12GB operačnou RAM pamäťou. Nemal by chýbať ani displej typu Super AMOLED.

Len pre zaujímavosť, je vysoko pravdepodobné, že produktová rada Mate 40 bude dodávaná na európskom a globálnom trhu s inými procesormi, ako  v domácej Číne. Dôvodom sú pretrvávajúce sankcie zo strany USA. V súčasnosti však nie je známa informácie, o aké procesory by mohlo ísť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close