HuaweiSpravodajstvo

Séria vlajkových smartfónov Honor V40 a Mate 40 pravdepodobne nebude celosvetovo dodávaná s procesormi Kirin

Huawei musí reagovať na pretrvávajúce sankcie

V súčasnosti nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei sa musí popasovať s nepriaznivou situáciou spôsobenou sankciami zo strany USA, ktorá obmedzuje spoločnosť v kooperácii s hlavným dodávateľom procesorov, spoločnosťou TSMC.

Podľa dostupných informácií, Huawei stihol ešte v máju spraviť kľúčovú objednávku, ktorá by mala zabezpečiť dostatok procesorov na nejakú dobu, ale druhým dychom treba dodať, že nejde o trvalé riešenie, pričom pred sebou má očakávané uvedenie smartfónov z produktovej línie Mate 40 a V40.

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál Gizmochina.com naznačujú, že v prípade zariadení Mate 40 sa spoločnosť rozhodla, že smartfóny bude dodávať v dvoch prevedeniach líšiacich sa od seba typom procesora, podobne ako to robí Samsung, ktorý v Európe dodáva zariadenia s procesorom Exynsos a v ďalších regiónoch sveta (napr. USA) dodáva zariadenia vo verzii s procesorom Snapdragon.

Mimo Číny bude smartfón pravdepodobne dodávaný s procesormi MediaTek

V praxi by to malo znamenať, že v domácej Číne bude zariadenie dodávané s procesormi Kirin, a mimo domáceho trhu s procesormi MediaTek.  Konkrétne sa spomína procesor MediaTek Dimensity 1000+.

Hoci spoločnosť MediaTek nemá najlepšie renomé v Európe, tak druhým dychom treba dodať, že procesor Dimensity 1000+ je aktuálne jedným z najvýkonnejších mobilných procesorov dostupných na trhu. Podľa dát spoločnosti AnTuTu, ide aktuálne o 3. najvýkonnejší procesor, hneď po Snapdragone 865 5G a procesore Exynos 990 (k 10. júnu).

Rovnako aj V40

Ďalšie správy, s ktorými rovnako prišiel portál Gizmochina.com naznačujú, že produktová rada smartfónov V40, za ktorou stojí Honor (pozn. redakcie: dcérska spoločnosť Huaweiu), bude dodávaná výlučne s procesormi MediaTek. Tak ako v prípade verzie smartfónov Mate 40, ktoré budú dodávané mimo domácej Číny, tak aj v tomto prípade sa spomína procesor Dimensity 1000+.

Honor-V40-series-specifikacie
Via Gizmochina.com

Nešlo by o nečakaný krok

Druhým dychom treba dodať, že presedlanie na procesory MediaTek by nebolo veľkým prekvapením. Nie tak dávno sa špekulovalo, že práve spoločnosť MediaTek by sa mohla stať jedným z kľúčových partnerov Huaweiu, ktorý  im pomôže prekonať aktuálnu krízu.

Ovplyvnilo by Vás presedlanie na procesory spoločnosti MediaTek natoľko, že by ste uvažovali nad inou značkou smartfónov? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close