SpravodajstvoWindows

Microsoft na základe strojového učenia začína automaticky aktualizovať staršie verzie Windows 10

Nepodporované verzie Windows 10 budú postupne aktualizovanými.

Dáta spoločnosti AdDuplex ku koncu minulého mesiaca odhalili, že len 20% aktívnych zariadení s operačným systémom Windows 10, má nainštalovanú aktuálnu verziu OS. Windows 10 20H2 bol pritom sprístupnený pre prvých používateľov ešte koncom októbra minulého roka.

Najnovšie portál windowslatest prichádza so správami, ktoré hovoria, že Microsoft chce dopomôcť k rýchlejšej distribúcii najnovšej verzii Windowsu 10. 

„Povinný update?“

Portál konkrétne upozorňuje na to, že Microsoft má zjavne v pláne aktualizovať staršie verzie Windowsu 10 na novšiu verziu „na vlastnú päsť“. Odvoláva sa na stránku podpory spoločnosti.

„Zvyšujeme počet zariadení, ktoré sa blížia ku koncu podpory, aby sa automaticky aktualizovali na Windows 10, verziu 20H2,“ uvádza Microsoft v dokumente podpory, ktorý bol aktualizovaný 23. februára.

Windowslatest ďalej upozorňuje, že Microsoft má v pláne za týmto účelom využiť prediktívne modely vytvorené pomocou strojového učenia, aby spoločnosť zabezpečila plynulý prechod na novú verziu OS. Je tiež potrebné poznamenať, že dotknutí používatelia budú o vynútenej aktualizácii informovaní prostredníctvom oznámenia na stránke Windows Update v nastaveniach zariadenia. V prípade, ak by ste sa chceli vyhnúť automatickej aktualizácii systému, tak sa uistite, že máte vo svojom zariadení verziu Windows 10 2004, alebo novšiu.

Verzia Windows 10 20H2, ako sme už vyššie poznamenali, tak dostupnou bola pre prvých používateľov už októbra minulého roka. Microsoft sa s jej distribúciou však neponáhľal a dokonca  ju zámerne spomaľoval, aby sa používatelia vyhli prípadným problémom s nekompatibilitou so zariadeniami. Zjavne však Microsoft už gro nedostatkov vyriešil a tak chce dopomôcť k rýchlejšej distribúcii aktuálnej verzii Windowsu.

Windows 10 20H2 priniesol viacero vylepšení

Mimochodom, verzia Windows 10 20H2 priniesla viacero vylepšení vrátane vynovenej ponuky Štart. V každom prípade majte však na pamäti, že verzie Windows 10 1903 a 1909, čoskoro stratia podporu zo strany Microsoftu. V praxi to bude znamenať, že tieto verzie operačného systému už nebudú dostávať žiadne aktualizácie vrátane bezpečnostných záplat. Preto by ste aktualizáciu vášho Windows 10 nemali dlho odkladať. Môžete sa tak vyhnúť prípadným problémom, ktoré na nás na internete číhajú.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close