SpravodajstvoWindows

Pozrite sa, ako sa zmenila ponuka Štart po aktualizácii Windows 10 20H2. Už ste si aktualizovali váš Windows?

Aktualizácia je dostupnou pre stále širšie publikum

Spoločnosť Microsoft ešte v závere minulého roka sprístupnila aktualizáciu Windows 10 20H2, ktorá je tiež známou aj pod názvom Windows 10 October 2020 Update.  S jej postupnou distribúciou začala konkrétne od 23.12.2020, pričom dostupnou je už aj v našom regióne. Vyhľadať a stiahnuť ju môžete pomocou cesty Štart > Nastavenia > Aktualizácie a zabezpečenie > a následne vyhľadajte aktualizácie.

Tu je niekoľko zmien, ktoré priniesla aktualizácia

Ako prvé do očí bezpochyby udrie nová ponuka Štart, ktorá prešla razantnými dizajnovými úpravami. Nový vzhľad odstraňuje jednofarebné podkladové dosky za logami v zozname aplikácií a na dlaždice aplikuje jednotné, čiastočne priehľadné pozadie.

Nižšie si môžete pozrieť, ako ponuka Štart vyzerá v praxi.

Windows 10 Nova ponuka Start
Zdroj: Vosveteit.sk

Ďalšou novinkou je, že v prípade používania internetového prehliadača Microsoft Edge a využívania klávesovej skratky „ALT + TAB“, pomocou ktorej sa je možné preklikávať medzi jednotlivými otvorenými aplikáciami, tak po novom sa bude môcť používateľ preklikávať aj medzi otvorenými kartami prehliadača.

ALT TAB skratka_moznost preklikavania medzi otvorenymi kartami v Microsoft Edge_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Zmenami prešlo aj zobrazovanie notifikácií. Prvou zmenou je, že po pri notifikáciách uvidíte v pravej hornej strane logo aplikácie, z ktorej vám prišla notifikácia. Na opačnej strane bude zas možnosť „X“, pomocou ktorej je možné notifikáciu vypnúť. Rovnako pribudol aj režim Focus Assist, počas ktorého nebude dostávať notifikácie.

Windows 10 notifikacia_nove vzhlad upozornenia
Zdroj: Microsoft

V prípade, ak vás zaujímajú ďalšie zmeny, tak kompletný zoznam nájdete na stránkach Microsoftu. Ostatné zmeny nájdete však viac menej „pod kapotou“. Odzrkadliť by sa mali na komfortnejšej a plynulejšej práci so zariadením.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close