SpravodajstvoWindows

Microsoft spomaľuje distribúciu novej aktualizácie Windows 10 20H2. Chce sa vyhnúť zbytočným problémom

Nová veľká aktualizácia operačného systému Windows 10 už mala byť dávno dostupná pre väčšinu používateľov. Predpoklady sa však opäť nenaplnili

Operačný systém Windows 10 obdržiava každoročne dve veľké softvérové aktualizácie, ktoré prinášajú nové funkcionality a čiastočné dizajnové zmeny. Nie je tomu inak ani v tomto roku, pričom na jar bola väčšine používateľov sprístupnená nová aktualizácia nesúca označenie Windows 10 20H1. Medzi používateľmi je aktualizácia známa aj ako aktualizácia z mája 2020, pričom momentálne ju využíva väčšina používateľov systému Windows 10. Ako ale isto veľká časť používateľov pocítila na vlastnej koži, distribúcia aktualizácie už takmer „tradične“ neprebiehala bezproblémovo. Jej dostupnosť na väčšine zariadení bola posunutá v niektorých prípadoch aj o niekoľko týždňov a momentálne to vyzerá tak, že podobný osud postihne aj ďalšiu veľkú systémovú aktualizáciu.

Spomalenie distribúcie novej aktualizácie

Podľa pôvodných plánov bola distribúcia aktualizácie Windows 10 20H2 určená na jeseň tohto roka, čiže na koniec septembra a október. Koniec mesiaca október sa však nezadržateľne blíži a dostupnosť aktualizácie 20H2 je stále v nedohľadne. Ku tejto situácii sa najnovšie vyjadrila aj priamo spoločnosť Microsoft na svojich stránkach.

Aktuálny stav k 20. októbru 2020
Windows 10, verzia 20H2, je k dispozícii používateľom so zariadeniami so systémom Windows 10, verziou 1903 a novšími, ktorí sa snažia prostredníctvom služby Windows Update manuálne vyhľadať aktualizáciu cez položku „Skontrolovať aktualizácie“.
Poznámka: V priebehu nasledujúcich týždňov pomaly obmedzujeme dostupnosť, aby sme zaistili spoľahlivú distribúciu. Vďaka tomu sa vám aktualizácia nemusí ponúkať hneď.

Aktualizácia tak je podľa oficiálnych informácií dostupná pre naozaj veľkú časť zariadení, no ako uvádza Microsoft vo svojej správe, distribúcia aktualizácie je momentálne obmedzená a spomalená. V praxi to teda znamená, že aj v prípade, že máte zariadenie s poslednou veľkou aktualizáciou Windowsu 10, služba Windows Update nemusí byť schopná vyhľadať aktualizáciu iba kvôli spomaleniu distribúcie zo strany Microsoftu.

Spoločnosť Microsoft neuvádza žiadne konkrétne dôvody, prečo sa rozhodla ku spomaleniu distribúcie aktualizácie. Z minulosti však môžme predpokladať, že sa spoločnosť snaží iba vyhnúť zbytočným problémom s novou aktualizáciou, ktoré sa vyskytovali pri posledných aktualizáciách. Náhla dostupnosť na veľkom počte zariadení totiž takmer vždy spôsobí nemalé problémy a odhalí množstvo dovtedy nevidených chýb, čím by mohlo opäť dôjsť ku veľkým problémom na vybraných postihnutých zariadeniach.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close