HuaweiSpravodajstvo

Huawei hľadá cestu, ako dostať Google aplikácie do ich obchodu App Gallery. Otázna bude ochota Google

Huawei hľadá cestu, ako dostať Google aplikácie do svojich smartfónov. Aktuálne mali požiadať Google, o nahranie ich aplikácií do App Gallery.

Huawei začal  v týchto mesiacoch reálne pociťovať sankcie zo strany americkej vlády. Dôvodom je generačná obmena zariadení, ktoré sú postupne predstavované bez Mobilných služieb Google. Poslednými takto predstavenými zariadeniami, sú smartfóny z produktovej línie Huawei P40, ktoré prišli bez aplikácií spoločnosti Google. Znamená to, že v telefónoch nenájdete aplikácie Gmial, Chrome, Google vrátane Google Play. Druhým dychom treba dodať, že všetky tieto aplikácie je možné nainštalovať do smartfónu manuálne, čo však môže byť pre menej zručnejších používateľov komplikácia.

V posledných dňoch sme mohli byť svedkami viacerých vyjadrení popredných predstaviteľov spoločnosti Huawei. Napríklad, že partnerstvo s Google je aj naďalej pre spoločnosťou dôležitou súčasťou ich podnikania, ako aj to, že americká vláda nie je v diskusiách pri zmierňovaní sankcií moc aktívnou.

Kľúčová bude kooperácie Google

Spoločnosť Huawei však podľa najnovších správ verí, že sa im podarí dostať aplikácie spoločnosti Google do ich obchodu App Gallery. Podľa všetkého požiadala spoločnosť Google, aby nahrali ich aplikácie do ich obchodu, tak ako je to v prípade konkurenčnej platformy iOS. Na tému upozorňuje portál cnbc.com.

„Dúfame, že služby Google budú dostupné prostredníctvom našej AppGallery, rovnako ako sú služby Google dostupné prostredníctvom obchodu App Store spoločnosti Apple“, hovorí rotujúci predseda spoločnosti Huawei Eric Xu.

Ak by sa podarilo spoločnosti týmto krokom obísť povinné licencovanie ich zariadení, ktoré je aktuálne zakázané z dôvodu sankcií, tak by to mohol byť zlomový okamih pre spoločnosť.

V každom prípade, spoločnosť Huawei aktuálne bojuje podporou vlastného obchodu App Gallery, do ktorého pribúdajú nové a populárne aplikácie na dennej báze. Druhým dychom však treba dodať, že ak by sa spoločnosti podarilo dotiahnuť najvýznamnejších vývojárov do ich obchodu, tak stále jeden by tam chýbal, Google. Na druhej strane treba povedať, že spoločnosť aktívne pracuje aj na alternatívnych riešeniach. Jedným z nich je aj služba App Search. Vo svojej podstate ide o aplikáciu, pomocou ktorej môžu používatelia vyhľadávať ďalšie aplikácie z viacerých zdrojov. V rámci prvých náhľadov, ktoré boli dostupné, bolo vidieť, že pomocou tejto služby bolo možné dohľadať viacero populárnych aplikácií vrátane aplikácií od spoločnosti Google.

Inými slovami, Huawei si uvedomuje dôležitosť podpory Google služieb mimo domáceho trhu, a nechystá sa používateľov svojich smartfónov hodiť cez palubu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close