HuaweiSpravodajstvo

Huawei predstavuje novú generáciu vlajkových smartfónov P40. Cenovo budú konkurovať Xiaomi!

Spoločnosť Huawei predstavila nový modelový rad smartfónov P40. Cena smartfónov na slovenskom trhu bude začínať už od 799€.

Ubehol rok od predstavenia vlajkových zariadení P30, ktoré sa dnes dočkali svojich nasledovníkov. Spoločnosť Huawei oficiálne predstavila tohtoročnú generáciu vlajkových smartfónov P40. Poďme sa pozrieť na to, čo si pre nás pripravil jeden z najväčších výrobcov smartfónov na svete.

Richard Yu, CEO spoločnosti Huawei CBG, na margo predstavených noviniek povedal: „Séria Huawei P bola vždy o inovatívnej estetike a prvotriednej technológii a ani generácia s názvom P40 nie je výnimkou. Séria P40 svojimi inováciami a vylepšenými schopnosťami reprodukcie obrazu nastavuje nový štandard pre niekoľko nasledujúcich generácií smartfónov,“ povedal na margo noviniek Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group.

Spoločnosť Huawei nepredstavila len dve zariadenia, ako sme mnohí očakávali, ale hneď tri. Reč je konkrétne o P40, P40 Pro a P40 Pro Plus. Ako môžete vidieť nižšie na obrázkoch, tak veľkosti displeja sú 6,1“, 6,46“ a 6,58“. Vo všetkých prípadoch ide o typ displeja Flex OLED. Okrem toho zobrazovania frekvencia displejov je 90Hz s výnimkou zariadenia P40, ktorý podporuje len 60Hz. Rozlíšenie v prípade zariadenia P40 je  2340 x 1080 bodov, a v prípade P40 Pro a P40 Pro Plus  2640 x 1200 bodov.

Huawei ďalej hovorí, že nová generácia skenerov odtlačkov prstov je oproti tej predchádzajúcej o 30% rýchlejšia. Zároveň dodáva, že sa jej podarilo opäť o čosi stenčiť rámčeky okolo displeja. Ako môžete vidieť nižšie, tak šírka hrán  vo vrchnej časti zariadení P40 Pro a P40 Pro Max je 2,65mm a v prípade spodku hrany tvoria 3,35mm v tom najtenšom bode. V prípade zariadenia P40 hrúbka okrajov vo vrchnej časti je 4,47mm a 3,48mm v prípade brady.

Huawei ďalej vyzdvihuje aj nový typ použitého zadného panelu, ktorý je v prípade matných verzií viac odolný voči odtlačkom prsta a inak láme odrážajúce svetlo.

Huawei_zadny panel_novy typ materialu
Zdroj: Youtube (Huawei Mobile UK)

Ako to však býva v prípade Huawei smartfónov zvykom, tak hlavným lákadlom sú zadné kamery zariadenia. V prípade P40 verzie, zariadenie je vybavené 3-kamerami, P30 Pro ponúka 4-kamery a P40 Pro+ ponúka 5-kamier.

Huawei P40_kamery
Zdroj: Youtube (Huawei Mobile UK)

Začnime však od zariadenia P40. To ponúka hlavný 50-megapixelový snímač s prívlastkom Ultra Vision Wide (s clonou f/1.9), ďalej ponúka 16-megapixelový ultra široký snímač (s clonou f/2.2) a 8-megapixelový teleobjektív s optickou stabilizáciou obrazu (s clonou f/2.3).

Huawei P40_specifikacei kamery
Zdroj: Youtube (Huawei Mobile UK)

Huawei P40 Pro, okrem toho, že má o jeden snímač viac, konkrétne o ToF snímač, tak dostal do vienka aj vyššie rozlíšenia jednotlivých kamier. Pozrieť si ich môžete nižšie na fotografii vrátane ostatných špecifikácií.

Huawei P40 Pro_specifikacie kamery
Zdroj: Youtube (Huawei Mobile UK)

V  prípade smartfónu P40 Pro+ novinkou je extra objektív s periskopom. Ostatné špecifikácie kamier sú rovnaké, ako v prípade verzie zariadenia vyššie.

Huawei P40 Pro Plus_kamera specifikacie
Zdroj: Youtube (Huawei Mobile UK)

Huawei okrem iného vyzdvihuje senzor Ultra Vision Sensor, ktorý je súčasťou všetkých modelov série. Vďaka uhlopriečke 1/1.28 palca podporuje technológiu binning pixelov na dosiahnutie veľkosti pixelov 2.44μm a automatické zaostrenie Octa PD pre akékoľvek svetelné podmienky (senzor je schopný oproti minuloročnej generácií smartfónov P30 zachytiť o 40% viac svetla). Okrem toho technológia Huawei XD Fusion Engine využíva umelú inteligenciu na zlepšenie reprodukcie detailov vo všetkých možných svetelných podmienkach.

Huawei ďalej predstavil aj novú funkciu AI Best Moment. Ide o chytrý algoritmus, ktorý je schopný zachytiť fotografiu v tom najlepšom momente.  Funguje na tom princípe, že analyzuje viacero mimík tváre a držaní tela. Na konci dňa, by ste tak nemali napríklad zachytiť fotografie, pri ktorých človek žmurká a podobne

AI Scene Recognition_inteligentne fotografie_huawei
Zdroj: Youtube (Huawei Mobile UK)

Ďalšia zaujímavá funkcia, s ktorou prišiel Huawei je AI Remove Reflection. Ide o funkciu, ktorá je schopná z fotografií odstrániť odraz, napríklad keď fotíte cez sklo. Ako by mala fungovať v praxi, si môžete pozrieť na fotografii nižšie.

Huawei AI Reflection (1)
Zdroj: Youtube (Huawei Mobile UK)

V prípade prednej kamery, smartfóny sú vybavené 32-megapixelovým hlavným snímačom, ktorý podporuje 4K videá. Vo výreze nájdeme ešte IR senzor a ambiéntny senzor kombinujúci senzor vzdialenosti.

Huawei P40_predna selfie kamera
Zdroj: Youtube (Huawei Mobile UK)

Prejdime teraz k výkonu smartfónu. Tak ako bolo doteraz iniciované, tak zariadenia sú vybavené procesorom Kirin 990 s podporou 5G technológie. Výkon CPU oproti predošlej generácii procesorov vzrástol o 23%, výkon GPU o 39%. Zároveň sú energeticky efektívnejšie. V prípade CPU je efektívnosť vyššia o 23% a v prípade GPU o 32%.

Huawei P40_procesor Kirin 990
Zdroj: Youtube (Huawei Mobile UK)

Zariadenia na trh zároveň prichádzajú vo verziách 8GB/128GB (P40) a 8GB/256GB (Pro/Pro+),  V prípade batérií, zariadenie P40 ponúka kapacitu 3,800mAh, P40 Pro a P40 Pro+ ponúkajú 4,200mAh.  P40 Pro a P40 Pro+ okrem iného ponúkajú aj bezdrôtové nabíjania pri výkone do 40W.

Jednou z ďalších noviniek, ktorú Huawei priniesol je hybridný slot, ktorý ponúka kombináciu Nano SIM karty a pamäťovej karty alebo 2 nano SIM kariet. V obchod prípadoch bude možné skombinovať karty s eSIM. Zároveň novinkou je aj technológia WiFi 6 Plus, ktorá ponúka maximálnu prenosovú rýchlosť 2400Mbps.

Prejdime teraz k cene zariadení, lebo tá bude bezpochyby veľmi atraktívnou pre mnohých z nás. Na Slovensku sa smartfón P40 bude predávať vo verzii 8GB/128GB od 799€, P40 Pro vo verzii 8GB/256GB bude stáť 999€. Model P40 Pro+ sa na slovenskom trhu bohužiaľ nebude predávať.

V prípade, ak by ste si chceli pozrieť predstavenie smartfónov, tak môžete tak spraviť prostredníctvom videa nižšie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close