HuaweiSpravodajstvo

Huawei AppSearch pomôže používateľom nájsť aplikácie, ktoré sa nenachádzajú v ich obchode

Huawei vytvoril aplikáciu Huawei AppSearch, pomocou ktorej môžu používatelia vyhľadať aplikácie, ktoré nenašli v obchode App Gallery.

Koncom februára sme Vám priniesli správy o tom, že spoločnosť Huawei začala s náborom testerov pre aplikácie Huawei Search. V podstate ide o obdobnú aplikáciu ako je Google aplikácia. Ponúka prehľad aktuálnych správ a možnosti vyhľadávania obsahu na internete a podobne.

Najnovšie správy, s ktorými prišiel zahraničný portál XDA-Developers.com poukazujú na ďalšiu zaujímavú aplikáciu, ktorú spoločnosť aktívne vyvíja. Ide o aplikáciu Huawei AppSearch. Ako už z názvu plynie, tak jej primárny účel je vyhľadávanie aplikácií. Aplikáciu spoločnosť aktívne testuje v rámci Nemecka a je dostupná prostredníctvom stránok spoločnosti.

V rámci popisu, ktorý nájdeme na stránkach spoločnosti, sa môžeme dočítať, že aplikácia slúži na vyhľadávanie aplikácií, ktoré nenájdeme v obchode Huawei App Gallery. Ide primárne o aplikácie amerického pôvodu ako sú napríklad Gmial, Chrome, Facebook, Messenger a ďalšie.

Huawei AppSearch
Zdroj: Huawei (Preložené pomocou Google Translate)

Podľa zverejnených obrázkov prvých testerov, prostredníctvom aplikácie je možné dohľadať väčšinu nedostupných aplikácií vrátane WhatsApp, Facebooku, Messengeru, Google Chrome a ďalších.

Okrem iného Huawei umožňuje vyhľadanie populárnych aplikácií naprieč rôznymi regiónmi (napr. Cyprus, Francúzsko, Česká republika, Írsko,…). Ako zdroj výsledkov vyhľadávania sú obchody Amazon App Store, APKMirror, APKMonk, APKPure, Huawei AppGallery, a oficiálne stránky aplikácií (ak existujú). Všetky aplikácie sú pritom rozdelené do jednotlivých kategórií, od sociálnych sietí, cez nakupovanie,  financie, a podobne.

Okrem iného, nemecký Youtuber prišiel s video návodom, ako je možné do smartfónu nahrať aplikácie spoločnosti Google. Je k tomu potrebná aplikácia „Chat Partner. Po nainštalovaní aplikácie do smartfónu treba postupovať podľa návodu v aplikácii. Následne budete môcť nahrať do smartfónu služby spoločnosti Google vrátane obchodu Google Play.

V súčasnosti všetky zariadenie spoločnosti Huawei predstavené po máji 2019 neobsahujú v telefónoch služby  Google vrátane obchodu Google Play. Ide o dôsledok pretrvávajúceho konfliktu medzi americkou vládou a spoločnosť Huawei. Americká vláda totiž obmedzila spoločnosti Huawei možnosti využívania služieb vrátane produktov, ktoré sú amerického pôvodu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Aplikácie App Gallery Google Play

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close