SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Facebook môže priniesť nový a doteraz nevyužívaný prvok v chytrých hodinkách. Pozrite sa, o čo ide. Uvítate to?

Náhľady z aplikácie Facebook, ktoré vytiahol Steve Moser naznačujú, že chytré hodinky od Facebooku ponúknu kameru umiestnenú vo výreze na displeji.

Sociálna sieť Facebook je v priebehu posledných dní stredobodom záujmu a to nielen odbornej verejnosti, ale i tej laickej. Dôvodmi sú, ako nedávne škandály, ktoré otriasli dôveryhodnosťou spoločnosti, tak aj projekt Metaverse, ktorý je pre spoločnosť natoľko významný, že materská spoločnosť sociálnej siete, dokonca mení svoj názov na Meta.

Sociálna sieť pracuje na chytrých hodinkách

Nie je žiadnym tajomstvom, že sociálna sieť Facebook pracuje i na chytrých hodinkách. Prvé informácie o tomto projekte sa objavili ešte vo februári tohto roka, kedy na povrch vyplávala časť funkcií a vlastností pripravovaných chytrých hodiniek. Spomenúť môžeme napríklad to, že budú podporovať technológiu eSIM. Rovnako Facebook chce, aby sme sa prostredníctvom hodiniek pripájali k sociálnej sieti.

V júni tohto roka sa do obehu dostali informácie, ktoré hovorili o fotoaparáte umiestnenom v zadnej stene hodiniek. Hodinky mali po odopnutí z ruky slúžiť ako kamera, resp. fotoaparát.

Najnovšie, Steve Moser, známy vývojár vytiahol z kódu aplikácie Facebook náhľad pripravovaných hodiniek, informuje spravodajský portál Bloomberg.com.

Ako môžete v náhľade nižšie vidieť, tak ide o render hodiniek, ktorý odhaľuje nielen vzhľad ako taký, ale i ďalšiu kľúčovú vlastnosť. Už asi ako tušíte, tak reč je konkrétne o kamere umiestnenej vo výreze hodiniek.

„Na fotografii sú hodinky s obrazovkou a puzdrom, ktoré je na okrajoch mierne zakrivené. Predný fotoaparát – podobný tomu, ktorý by ste videli na smartfóne – sa zobrazuje v spodnej časti displeja a na pravej strane je ovládacie tlačidlo pre hodinky.“ píše Bloomberg.

Nahlad Facebook hodiniek s prednou kamerou
Zdroj: bloomberg.com

V závere treba dodať, že nejde o prvý pokus niekoho, dostať fotoaparát do smartfónu. Odhliadnuc od mnohých čínskych výrobcov lacnej elektroniky, ktorí túto technológiu, aj keď v pochybnej kvalite už ponúkajú, tak jedným z relevantných hráčov, ktorý ju v minulosti priniesol, bol Samsung. Kórejský výrobca smartfónov v modeli hodiniek Galaxy Gear v minulosti priniesol implementovanú kameru, ktorá bola však umiestnená v remienku hodiniek. Stalo sa tak ešte v roku 2013 a kamera hodiniek mala rozlíšenie 1,9-megapixela.

Uvítali by ste kameru umiestnený v chytrých hodinkách? Dajte nám vedieť váš názor v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close