Spravodajstvo

Americký prezident Donald Trump ponúkol NASA-e neobmedzený rozpočet, ak pošlú na Mars ľudí. Má to však niekoľko háčikov

Preteky v dobytí Marsu sú v plnom prúde. Jedným z najhorúcejších kandidátov na prvenstvo je Elon Musk so svojou spoločnosťou SpaceX, ktorá vyvíja raketu StarShip, s ktorou chcú dosiahnuť povrch Marsu do roku 2022. Nie je však jediným kto sa pokúša o rovnaký cieľ.

Na povrch Marsu sa chcú dostať aj ďalší

Mnoho veľmoci nezaháľa v skúmaní vesmíru. Napríklad Čína nedávno poslala raketu na tmavú stranu Mesiaca, ktorá bola doteraz pre nás veľkou neznámou. Tak isto aj Rusko má viacero vesmírnych programov. Dokonca tvrdí, že ich raketa je výkonnejšia ako tá od Elona Muska. Nehovor viac o USA a jej programe NASA, v rámci ktorého sa im podarilo dosiahnuť povrch Marsu len nedávno. Aktuálne Červenú planétu skúmajú pomocou špeciálnych roverov.  Ľudská noha však po Marse ešte nekráčala. Všetko b sa však mohlo čoskoro zmeniť.

Donald Trump ponúkol NASA-e neobmedzený rozpočet. Má to však háčik

Americký prezident, Donald Trump, podľa New York Magazine ponúkol NASA-e neobmedzený rozpočet na to, aby dostali ľudí na červenú planétu Mars.

„Ale čo keď som vám dal všetky peniaze, ktoré by ste mohli niekedy potrebovať?“ Opýtal sa Trump. „Čo ak by sme poslali rozpočet NASA cez strechu, ale sústredili sa len na to, namiesto toho, čo práve robíte teraz. Mohla by to fungovať? „, povedal Trump.

Ponuka Trumpa však má háčik. Respektíve niekoľko. Poskytnutie financií je primárne určené na to, aby NASA dostala prvého človeka na červenú planétu a zároveň to majú stihnúť do konca volebného obdobia.

Prezident Donald Trump však nedostal odpoveď ako si predstavoval. Nieže by NASA neuvítala peniaze, ale vzhľadom na časovú tieseň nie je možné tento ambiciózny (alebo volebný?) plán realizovať v takom krátkom časovom intervale.

Zdroj: Futurism.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky