SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Rusi tvrda, že ich raketa je výkonnejšia ako raketa spoločnosti SpaceX, za ktorou stojí Elon Musk

Elona Muska určite netreba mnohým našim pravidelným čitateľom špeciálne predstavovať. Jedná sa o vizionára, ktorý mení svet. Jeho jedným z najambicióznejší plánov je dostať sa na červenú planétu – Mars. Za týmto účelom vyvíja raketu Starship, s ktorou plánuje už v budúcom roku začať prvé ostré testovania.

Najnovšie z ruského výskumného centra Keldysh Reasearcher Center zazneli slová v rámci tlačovej správy, ktoré hovoria o tom, že ich raketa je lepšia ako tá, na ktorej pracuje Elon Musk.

Podľa slov ruských výskumníkov ich raketa bude schopná dosiahnuť Mars za približne 7 mesiacov čo je oproti rakete Elona Muska výrazne menej. Jeho raketa by totiž mala vyraziť na cestu v roku 2022 a doraziť niekedy v roku 2024.

Hoci aktuálne spoločnosť SpaceX je najvýznamnejším hráčom v oblasti výskumu vesmíru tak v budúcnosti tomu nemusí tak byť. Totiž podľa Koshlakova, riaditeľa ruského výskumného centra, Elon Musk využíva už existujúce technológie namiesto toho, aby pracovali na vývoji nových.

„Elon Musk využíva už existujúce technológie, ktoré boli vyvinuté už dávno. On je biznismen: zobral existujúce riešenie, ktoré úspešne aplikoval…“, hovorí Koshlakov.

Ako pracuje raketa navrhnutá Rusmi v praxi a na akom princípe funguje si môžete pozrieť na videu nižšie.

Центру им. Келдыша – 85!.В юбилейной конференции приняли участие представители Роскосмоса, Росатома, Ростеха и российских ВУЗов.Сегодня Центр имени Келдыша работает над развитием космических аппаратов с более мощными двигателями – ядерными установками нового класса для работы которых не нужен солнечный свет и солнечные батареи.#ТелестудияРоскосмоса #ТВРоскосмос #Роскосмос #ЦентрКелдыша #ЦентрИмениКелдыша #Келдыш #Образование #Наука

Uverejnil používateľ Телестудия Роскосмоса Pondelok 12. november 2018

Zdroj: Bgr.com, Úvodný obrázok: Pixabay.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close