HuaweiSpravodajstvo

AKTUÁLNA UDALOSŤ: Počas HDC 2019 by mal byť predstavený nový OS od spoločnosti Huawei

Počas nadchádzajúcej konferencie Huawei Developer Conference sa očakáva, že Huawei predstaví svoj vlastný operačný systém.

Pár dní dozadu obehlo viacero médií správa, že spoločnosť Huawei pravdepodobne predstaví svoj vlastný operačný systém. Informáciám mnoho ľudí nedávalo veľkú váhu. Dôvodom bolo, že v priebehu posledného mesiaca predstavitelia spoločnosti hovorili o tom, že nový operačný systém od Huawei bol primárne vyvíjaný pre IoT zariadenia. Zároveň predstavitelia spoločnosti dodali, že ešte nevedia či OS bude v budúcnosti primárne vyvíjaný aj pre smartfóny.

A  predsa len…

Spoločnosť Huawei prostredníctvom svojho hovorcu zdieľa informácie, že v  priebehu 9. až 11. augusta predstaví počas konferencie HDC 2019 (Huawei Developer Conference) svoj vlastný operačný systém. Všetko budeme môcť sledovať prostredníctvom živého streamu nižšie.

Živý stream začne v  piatok o 8:30. Spoločnosť bohužiaľ bližšie nešpecifikuje či nimi predstavený systém bude  „ekosystémom“ pre viacero platforiem alebo pre jeden druh zariadenia. Na druhej strane, posledné dni sa vo zvýšenej miere dostávajú na povrch informácie o tom, že prvý smartfón s operačným systémom od Huawei  (Hongmeng) bude predstavený ešte v tomto roku. Nemalo by sa pritom jednať o high-end zariadenia, ale o smartfón strednej triedy.

Otázna je ešte kompatibilnosť pripravovaného operačného systému s  existujúcimi Android aplikáciami. Druhým dychom však treba dodať, že dávnejšie obehli internet správy o tom, že Hongmeng poskytne aj spätnú kompatibilitu s  Android aplikáciami. V neposlednom rade treba spomenúť, že ázijskí zákazníci majú  od tých európskych, vrátane amerických iné správania. Nie sú pre nich totiž tak dôležité služby ako G-mail, Facebook a ďalšie, bez ktorých si my nevieme predstaviť smartfón.

V každom prípade viac informácií sa dozvieme už zajtra.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Hognmeng Hongmeng OS Huawei

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close