Huawei

Smartfón od Huawei s operačným systémom Hongmeng by predsa len mohol byť predstavený ešte v tomto roku

Renomovaný portál Reuters.com priniesol správy, že spoločnosť Huawei predsa len v tomto roku prinesie smartfón s vlastným operačným systémom Hongmeng.

Už dlhšiu dobu sa hovorilo, že spoločnosť Huawei plánuje priniesť na trh smartfón s vlastným operačným systémom Hongmeng. Dokonca to bolo mnohokrát prezentované aj samotným generálnym riaditeľom spoločnosti. Avšak posledné vyjadrenia zo strany spoločnosti jasne hovorili, že v  súčasnosti je pre spoločnosť jedinou alternatívou Android. O  to viac sú prekvapujúce správy, ktoré priniesol renomovaný portál reuters.com, ktorý píše, že Huawei aktívne testuje smartfón s  ich vlastným OS, a že bude oficiálne predstavený ešte v tomto roku.

Hongmeng OS údajne nie je určený pre smartfóny. Alebo predsa len je?

Podľa aktuálnych správ spoločnosť aktívne testuje smartfón strednej triedy s vlastným operačným systémom, ktorý by mal byť predstavený ešte v priebehu tohto roka. Report ďalej hovorí, že telefón by mal stáť približne 2.000 CNY (~250€).

Spoločnosť Huawei sa doteraz nevyjadrila k  informáciám vyššie, a to ani napriek tomu, že boli dopytovaní samotným portálom.

Vedenie spoločnosti naposledy opisovalo nimi vyvíjaný operačný systém slovami, že je primárne navrhnutý pre Internet vecí, a  že doteraz sa nerozhodli či bude vyvíjaný do budúcna ja pre smartfóny. Jedným z  prvých zariadení, ktoré má byť poháňané týmto operačným systémom má byť pripravovaná chytrá televízia značky Honor.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Hongmeng Huawei

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close