HuaweiSpravodajstvo

Operačný systém HongMeng od Huaweiu je rýchlejší ako Android a iOS. Hovorí CEO spoločnosti

Operačný systém HongMeng je rýchlejší nie len ako Android, ale aj ako MacOS od spoločnosti Apple. Hovorí to CEO Huaweiu

Aj napriek tomu, že americký prezident oznámil, že povoľujú z politiky namierenej voči čínskemu Huaweiu, tak spoločnosť aj naďalej pracuje na vývoji vlastného operačného systému HongMeng.

CEO spoločnosti Ren Zhengfei, oznámil že spoločnosť nebude ignorovať vývoj vlastného operačného systému, a  to aj napriek tomu, že „svitá“ na lepšie časti. Zároveň povedal, že operačný systém HongMeng je rýchlejší nie len ako Android, ale aj ako MacOS. Práve spomenutie operačného systému MacOS naznačuje, že HongMeng bude dostupný aj na počítačoch či notebookoch/tabletoch. Nejednalo by sa však o veľké prekvapenie, už dávnejšie spoločnosť iniciovala, že ich OS bude dostupný na viacerých platformách. Informuje o tom portál Gizmochina.com.

Spoločnosť Huawei urýchlila vývoj vlastného OS

Spoločnosť Huawei urýchlila vývoj vlastného operačného systému z dôvodu, že americká vláda zaradila Huawei na „entity list“, zoznam spoločností, s  ktorými majú americké firmy zakázané obchodovať (pozn. redakcie: obmedzenia sa týkali aj spoločností, ktoré využívali služby a technológie Američaov).

Huawei medzičasom informoval verejnosť, že HongMeng OS aktívne testuje na 1 milióne zariadení. Neskôr potvrdila, že pracuje na jeho uvedení  na trh. Posledné vyjadrenia CEO Huaweiu smerovali smerom k závislosti spoločnosti od USA, ktorú budú postupne znižovať. Ak vás táto téma zaujíma viac tak si o nej môžete prečítať viac tu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Hongmeng Hongmeng OS Huawei

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close