NávodyXiaomi

Zmeňte si čierno-biele ambientné podsvietenie na Xiaomi a Redmi smartfónoch na farebné

Zmeňte si čierno-biele ambientné podsvietenie (Always-on-Display) na smartfónoch Xiaomi a Redmi na farebné. Zmena trvá menej ako 1 minútu.

Spolu s  predstavením zariadenia Xiaomi Mi 9 prešla nadstavba MIUI 10 viacerými vylepšeniami. Jednou z  nich bola možnosť zmeny čierno-bieleho ambientného podsvietenia na farebné. Funkcia však dlho bola dostupná len pre zariadenia Mi 9/Mi 9SE. Posledné aktualizácie nadstavby MIUI 10 však priniesli túto funkciu aj na ďalšie zariadenia, ako sú napríklad Xiaomi Mi 8,Redmi K20, Xiaomi Mi 9T, Mi Mix 3,…

Máte smartfón s  AMOLED displejom? Skontrolujte si nastavenia

Približne mesiac a  pol dozadu CEO spoločnosti Xiaomi Lei Jun zdieľal na svojom Weibo účte informácie, že funkciu AOD (farebné ambientné podsvietenie displeja) dostanú všetky zriadenia s  AMOLED displejom, dokonca aj 3 roky starý Xiaomi Mi Note 2.

Všetky vyššie spomínané zariadenia však majú jedného „menovateľa“ – AMOLED displej. Možno už preto asi tušíte, že funkcia nebude dostupná pre zariadenia s  iným typom displeja. Dôvodom je, že AMOLED panely využívajú inú technológiu zobrazovania ako LCD panely. V prípade AMOLED panelov totiž sú zapnuté len aktívne pixely. LCD panely zas podsviecujú všetky pixely. Inými slovami, v  prípade LCD panelov by ambientné podsvietenie malo výrazný dopad na výdrž batérie, ako aj samotnú životnosť displeja.

Zmeňte si ambientné podsvietenie na farebné

V prípade ak máte smartfón s  AMOLED displejom, tak zmena ambientného podsvietenia je veľmi jednoduchou.

Otvorte si Nastavenia vášho telefónu a  dajte vyhľadať „Ambientné zobrazenie“ (pozn. redakcie: nezabudnite písať s diakritikou).

ako zmenit ambientne podsvietenie na farebne_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne otvorte priečinok „Štýl hodín a pozadie“, z  ktorej si budete môcť vybrať Vami preferované ambientné podsvietenie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Ambientné podsvietenie AOD Xiaomi

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close