fbpx
Spravodajstvo

Všetky Xiaomi smartfóny s OLED displejom dostanú prémiové funkcie z Mi 9 zariadenia

Už viackrát sme začínali článok s vetou „Xiaomi vie, ako potešiť svojich fanúšikov“, a teraz sa opäť raz nedá začať inak.

Xiaomi poteší mnohých majiteľov starších zariadení

Potom ako spoločnosť Xiaomi priniesla funkciu Always On Display na zariadenia Mi 9, tak čínska manufaktúra pracuje na niekoľkých ďalších vylepšeniach. Informuje o tom portál Gizchina.com.

Medzi nimi nájdeme napríklad funkciu zobrazovanie viacerých časových pásiem, ktorú oceníte bezpochyby pri cestovaní do vzdialenejších destinácií, alebo ak spolupracujete či máte rodinu mimo Slovenska kde je časový posun. Aktuálne táto funkcia je vo vývoji a bude už čoskoro dostupná pre Mi 9 smartfón, a následne pre ďalšie zariadenia.

casove pasmia na telefonoch Xiaomi
Zdroj: Weibo

Ďalšou, o to zaujímavejšou funkciou je AOD funkcia. Preložené do ľudskej reči, jedná sa o farbený Always-On-Display. Funkcia má byť najprv dostupná pre Xiaomi Mi 8 smártfon, a neskôr pre ostatné zariadenia s OLED displejom. Znamená, že funkciu by mal dokonca dostať aj telefón Xiaomi Mi Note 2, ktorý bol predstavený 3 doky dozadu. Informáciu potvrdil samotný CEO spoločnosti Xiaomi, Lei Jun prostredníctvom sociálnej siete Weibo.

farebyn OLED displej Xiaomi
Zdroj: Weibo

Pýtate sa prečo len OLED displeje?

Dobrá otázka, na ktorú existuje jednoduchá odpoveď. LCD panely totiž nevedia zobraziť pixely bez toho, aby ich „podsviecovali“, na rozdiel od OLED, resp. AMOLED panelov, ktoré na zobrazenie pixelov používajú inú technológiu. Inými slovami, v prípade Always-on-Display funkcie by LCD panely požierali enormné množstvo energie, čím by sa znížila výdrž batérie na niekoľko hodín.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close