fbpx
Spravodajstvo

Zatiaľ čo Apple obmedzuje výrobu iPhone 12 Mini, tak Sony plánuje uvedenie kompaktného smartfónu

Čo si myslíte, majú na trhu kompaktné zariadenia ešte priestor?

V priebehu uplynulých rokov sa z trhu doslova vytratili kompaktné smartfóny, ktoré by výkonom postačovali dnešným potrebám. Čiastočne absenciu týchto zariadení zmenila spoločnosť Apple, so smartfónom iPhone SE 2020, a neskôr so zariadením iPhone 12 Mini, ktoré bolo predstavené v druhej polovici minulého roka.

Eštev priebehu minulého týždňa vyplávalo na povrch, že Apple obmedzuje výrobu zariadení iPhone 12 Mini, pričom navyšuje výrobné kapacity verzie zariadenia Pro. Analytici, ktorí prišli s týmto zisteniami sa domnievajú, že za týmto krokom môže stať menší záujem o daný model zariadenia v kombinácii s vyšším dopytom po Pro verzii iPhonu 12.

Sony aktívne rozmýšľa nad kompaktným smartfónom

Známy leaker informácií najnovšie prišiel so správami vrátane renderu o pripravovanom kompaktnom smartfóne z kuchyne Sony.

Podľa neho, spoločnosť plánuje uviesť na trh 5,5“ zariadenie, ktoré by malo disponovať „zaujímavými“ bližšie nešpecifikovanými vlastnosťami. Avšak nemalo by ísť o vlajkovú loď.

„Okrem toho, keďže vieme, že uniknutý smartphone má pomerne veľkú bradu, kvapkový výrez pre prednú selfie kameru a duálny fotoaparát vrátane 13 MP primárneho objektívu, zjavne to nebude nový vlajkový telefón, akým bola Xperia XZ2, ale stále je to „kompaktné“ zariadenie kvôli svojim rozmerom.“

Otázkou však je, že či sa spoločnosti podarí s týmto smartfónom preraziť. Čo si myslíte vy, majú na trhu kompaktné zariadenia ešte priestor?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close