AppleSpravodajstvo

O iPhone 12 Mini nie je taký záujem, ako Apple očakával. Majú podľa vás na trhu kompaktné zariadenia ešte miesto?

Apple presunul svoje výrobné kapacity k modelu iPhone 12 Pro na úkor iPhone 12 Mini

Predstavenie novej produktovej rady telefónov iPhone 12 ešte v druhej polovici minulého roka, prinieslo na trh 3 modely smartfónov. Jeden z nich bol aj „iPhone Mini“, po ktorom dlho bažila veľká časť Apple komunity, ako aj ďalší potenciálni zákazníci spoločnosti.

Apple mal preto vcelku veľké očakávania, čo sa týka predajov 5,4“ modelu smartfónu. Tie však zjavne neboli naplnené. Dôvodom je správa Morgan Stanley investment note, ktorá poukazuje na zmeny plánov spoločnosti Apple v súvislosti s výrobou smartfónov.

Apple mení stratégiu

Podľa publikovaných správ, najväčším trhákom je zariadenie iPhone 12 Pro, ktoré prekonalo očakávania spoločnosti. Čo je vcelku prekvapením vzhľadom na cenu, ktorá nie je nízkou a zároveň je o poznanie vyššou, ako v prípade ďalších modelov iPhone 12.

Spoločnosť Apple mala zvýšiť výrobné kapacity zariadenia iPhone 12 Pro. Na druhej strane však ubralo na výrobe verzie „Mini“. Konkrétne hovoríme o rozdiele v objeme 2-miliónov smartfónov.

„…Apple zvyšuje produkciu iPhonu 12, ktorú signalizuje náš tím dodávateľského reťazca iPhonov pod vedením Sharon Shih. Nedávno sa v marci zvýšil počet kusov iPhone 12 Pro na 2M (čo kompenzuje zníženie výroby iPhonu12 Mini  o 2M)…“ píše sa v publikovanej správe.

O malé zariadenie možno nie je taký záujem, ako sme si doposiaľ mysleli

Hoci veľká časť komunity, a to nie len Apple, ale aj Androidu, už dlhšie doslova „slintá“ po smartfónoch s menšou obrazovkou, tak aktuálne publikované čísla naznačujú, že táto komunita možno nie je tak silnou, hoci je hlučnou. Platí to minimálne v prípade spoločnosti Apple. Určite ide o zaujímavé zistenie, ktoré by mohlo teoreticky do budúcnosti ovplyvniť trh s kompaktnými zariadeniami, a nie len tých s operačným systémom iOS, ale aj trh s Android smartfónmi. Mnoho výrobcov totiž iniciovala, že vyhodnocujú potenciálny záujem o kompaktné zariadenia. Tu však treba dodať, že ak Apple nedokázal osloviť dostatok zákazníkov, dokáže to niekto iný?

V každom prípade, stále ešte nemáme dostupné čísla odhaľujúce celkové predaje smartfónov za 4. kvartál minulého roka a preto robiť závery, by bolo dnes ešte predčasné. V každom prípade, čo si myslíte vy, je na trhu podľa vás ešte priestor pre kompaktné smartfóny? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Via phonearena.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close