SamsungSpravodajstvo

Zabudnite na Samsung Galaxy Fold. Toto je vízia Samsungu ďalšieho skladateľného smartfónu

Zabudnite na Samsung Galaxy Fold. Samsung si dal patentovať zariadenia Samsung Z-Fold, smartfón aký sme ešte nevideli.

Samsung Galaxy Fold by mal byť oficiálne uvedený na trh v  priebehu budúceho mesiaca. Hoci spoločnosť musela posunúť pôvodne naplánované spustenia predaja, tak aj napriek tomu už pracuje na ďalšej generácii skladateľných zariadení. Portál letsgodigital.org priniesol report, v ktorom oživil víziu spoločnosti smartfónu s označením „Samsung Z-Fold“.

Samsung Z-Fold

Samsung Z-Fold je na prvý pohľad bežným smartfónom. Pri pohľade na zariadenie zo zadnej strany však musí byť každému jasné, že telefón nie je bežnou „klasikou“.

Samsung Z-Fold_2
Zdroj: letsgodigital.org

Podľa USPTO (Úrad pre patenty a ochranné známky Spojených štátov) spoločnosť Samsung si dala patentovať nové zariadenia z  kategórie skladateľných. Patentová prihláška bola podaná 31. januára a na povrch sa dostala len pár dní dozadu. Vízia nového zariadenia je, že telefón bude disponovať o niečo dlhšou obrazovkou (pozn. redakcie: napr. ako Motorola Razr) a bude ho možné ohýbať v pántovej časti, podobne ako „Véčka“ z pred 10-rokov.

Samsung Z-Fold_3 patent
Zdroj: letsgodigital.org

Predĺžená obrazovka je ideálna na čítanie knihy alebo prezeranie dlhých webových stránok. Potom si môžete zobraziť veľa ďalšieho obsahu. Je tiež možné zobraziť dve aplikácie nad sebou, napríklad si budete môcť prezerať e-maily, zatiaľ čo prehrávate video alebo prezeráte internetovú stránku. Patent spoločnosti odhaľuje, že telefón bude možné zložiť nielen na dve rovnaké polovice, ale aj rôzne posúvať zadnú časť zhora-nadol. Vďaka tomu bude možné napríklad využívať zadnú kameru za účelom selfie fotografií. Tento skladací telefón je tiež vybavený systémom detekcie posúvania pohybu, takže rozhranie je možné upraviť podľa toho, ako je zariadenie zložené. Okrem toho by malo byť možné ovládať tento skladací telefón perom, uvádza sa v patentovom popise.

Samsung Z-Fold_4 patent
Zdroj: letsgodigital.org

Ak nosíte zariadenie so sebou, môžete zložiť smartphone tak, aby sa obrazovka nachádzala vo vnútri. Vďaka tomu je flexibilný displej optimálne chránený proti poškriabaniu a nárazom.

Ako sa Vám pozdáva najnovší patent spoločnosti, ktorý naznačuje zmýšľanie vývoja novej generácie smartfónov?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close