SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi zdieľa zoznam smartfónov, ktoré dostanú MIUI 13 v najbližších dňoch až týždňoch

Xiaomi oficiálne komunikuje prvé smartfóny, ktoré dostanú aktualizáciu s MIUI 13. Aktualizované budú ešte v priebehu prvého kvartálu 2022.

Včerajší deň patril najmä spoločnosti Xiaomi a to hneď z dvoch dôvodov.  Na jednej strane spoločnosť oficiálne predstavila produktovú radu telefónov Redmi Note 11 pre globálny trh, tak rovnako ukázala aj globálnu verziu MIUI 13, ktorá by mala byť čoskoro distribuovanou pre širokú verejnosť.

Nová nadstavba, hoci je o niečo chudobnejšou na funkcie v porovnaní s čínskou verziou, tak aj napriek tomu priniesla viacero vylepšení. Xiaomi sa sústredilo najmä na optimalizáciu, rýchlosť a plynulosť systému. Samozrejme, neznamená to, že spoločnosť nepredstavila aj radu nových funkcií.

Za spomenutie stojí uviesť napríklad prítomnosť funkcií liquid storage, atomized memory, smart balance a focused algorithms, ktoré boli doposiaľ dominantou čínskych verzií nadstavby. Rovnako treba spomenúť aj nový algoritmus, ktorý sa bude starať o správu RAM pamäte, ktorá bude spočívať v ukončení nepotrebných procesov na pozadí a prioritizovaní dôležitejších procesov.

Tieto Xiaomi zariadenia dostanú MIUI 13 medzi prvými

Xiaomi spolu s predstavením nových telefónov a nadstavby, rovnako zdieľala aj zoznam smartfónov, ktoré dostanú aktualizáciu medzi prvými. Okrem modelov telefónov Redmi Note 11 ktoré prídu na trh už s predinštalovanou verziou najnovšie nadstavby, aktualizáciu v prvom kvartáli tohto roka dostanú ešte modely telefónov nižšie.

Našli ste medzi modelmi vyššie i svoj smartfón? Ak nie, tak nezúfajte. Xiaomi rado vypúšťa aktualizácie pre svoje zariadenia aj neohlásene. Rovnako treba povedať, že zoznam telefónov vyššie je zoznam zariadení, ktoré dostanú MIUI 13 v prvej várke. Inými slovami, príchodom druhého kvartálu pribudnú na zoznam aktualizovaných zariadení aj ďalšie smartfóny.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close