SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi predstavilo MIUI 13 pre náš trh. Oproti čínskej verzii bude „chudobnejšia“: Pozrite sa, čo všetko prináša!

Nadstavba MIUI 13 prináša nové funkcie do smartfónov, oproti čínskej je však o niečo menej inovatívna. Takto vyzerá globálna verzia!

Na nadstavbu MIUI 13 čakáme už netrpezlivo snáď všetci. Po čínskom predstavení novej verzie úpravy systému Android od Xiaomi nás dnes potešilo i globálne predstavenie, ktoré bolo určené pre náš trh. Nikoho však neprekvapí, že sa globálna verzia nadstavby MIUI 13 sa bude o niečo líšiť od tej čínskej. A práve preto sme tu my, aby sme vám objasnili, ako bude nový systém vo vašom smartfóne vyzerať. Zmien je viac než dosť a určite sa máme na čo tešiť. Ak vás teda zaujíma, ako bude nová verzia nadstavby od Xiaomi vyzerať vo vašom smartfóne, sledujte pozorne. Toto všetko nám totiž čínsky gigant odhalil počas predstavovania novej verzie nadstavby po boku modelov z radu Redmi Note 11.

MIUI 13 v znamení rýchlosti a plynulosti

Nová verzia softvéru od Xiaomi prináša najväčšie zmeny najmä v oblasti stability, rýchlosti a plynulosti systému. Neočakávajme tak veľké zmeny používateľského prostredia i keď sa predsa len nejaké nájdu. V skutočnosti však ide o vylepšenú verziu nadstavby MIUI 12.5 Enhanced, ktorá sa taktiež sústredila na vylepšenie plynulosti systému. Čím sa teda nadstavba MIUI 13 pýši, sú základné funkcie ako liquid storage, atomized memory, smart balance a focused algorithms, ktoré sme mohli vidieť i vo verzii systému s označením Enhanced.

MIUI 13
Zdroj: Xiaomi

Spomenieme však i optimalizáciu pamäte RAM. Všetci dobre vieme, že MIUI 12.5 Enhanced nám priniesla možnosť navýšenia pamäte RAM o tzv. virtuálnu RAM. V tomto prípade sme si „odkrojili“ kúsok z interného úložiska a premenili sme ho na RAM pamäť. V závislosti od pamäťovej konfigurácie sme tak mohli získať od 1GB až po 3GB pamäte RAM navyše. Nadstavba MIUI 13 však prináša optimalizáciu pamäte RAM, ktorá bude spočívať v ukončení nepotrebných procesov na pozadí a prioritizovaní dôležitejších procesov. Vďaka tomu bude náš smartfón oveľa plynulejší.

RAM optimalizácia MIUI 13
Zdroj: Xiaomi

Z hlavných čínskych funkcií sme získali len jednu

Počas čínskeho predstavovania nadstavby MIUI 13 sme sledovali, ako nám Xiaomi postupne prináša do smartfónov napríklad inteligentné widgety. Tie však zatiaľ v globálnej verzii nadstavby neuvidíme, teda aspoň to predstavitelia spoločnosti nespomenuli. Čo však vieme s istotou povedať, môžeme sa tešiť na tzv. Sidebar. Ide o bočnú lištu s najpoužívanejšími aplikáciami, ktoré sa nám určia buď automaticky, alebo si ich sami zvolíme. Vďaka tomu bude práca s naším zariadením ešte rýchlejšia a nebudeme musieť manuálne tieto aplikácie vyhľadávať na domovskej obrazovke.

Smart toolbox Xiaomi
Zdroj: Xiaomiui.net

Nadstavba MIUI 13 zažije svoju premiéru v modeloch z radu Redmi Note 11, ktoré prídu už v priebehu tohto mesiaca, resp. začiatkom toho budúceho v závislosti od modelu. Aktualizácie v ostatných modeloch by sme mali očakávať už vo veľmi blízkej dobe a taktiež je veľká pravdepodobnosť, že novopredstavené modely na našom trhu prídu už len s nadstavbou MIUI 13. Znamenalo by to teda, že i očakávané zariadenia z radu Xiaomi 12 získajú MIUI 13 už pri ich kúpe.

Naplnila nadstavba MIUI 13 vaše očakávania? Alebo vám predsa len niektoré funkcii v systéme chýbajú? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close