fbpx
SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi údajne chce vlastný procesor. Dopomôcť mu má k tomu partner, ktorý nie je moc obľúbeným

Je možné, aby Xiaomi uvažovalo nad vývojom vlastného procesora?

Apple má procesory Bionic, Huawei má procesory Kirin, Samsung má Exynos, a špekuluje sa, že so svojimi procesormi príde v budúcom roku aj spoločnosť Google. Pridá sa medzi týchto výrobcov smartfónov aj spoločnosť Xiaomi? Údajne áno. S týmito informáciami prišiel známy leaker hovoriaci si Digital Chat Station. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

„Nepopulárny“ partner

Spoločnosť Xiaomi má podľa zákulisných informácií v pláne vyvinúť vlastný procesor. Dopomôcť by mu k tomu mala spoločnosť MediaTek, ktorá povedzme si úprimne,  nemá to najlepšie renomé vo svete mobilných zariadení, hoci je jedným z najväčších výrobcov mobilných procesorov na svete. Dobrým príkladom zlej praxe spoločnosti je nedávny škandál, pri ktorom bol MediaTek prichytený pri podvádzaní v benchmarkových testoch, kde umelo zvyšoval výkon procesorov počas testovania, pričom daný režim pre používateľov nebol mimo rozhrania aplikácie merajúcej výkon dostupný.

MediaTek už dlhšie spolupracuje so spoločnosť Xiaomi, pričom môžeme v posledných rokoch vidieť vcelku zvýšenú frekvenciu kooperácie. Napríklad, v prípade zariadení Redmi Note 8 Pro, Redmi 9, Redmi 10X a podobne.

Najnovšie správy od známe leakera naznačujú, že Xiaomi má v pláne vymeniť časť procesorov od OEM partnerov za vlastné riešenie. 

Xiaomi_vlastny procesor
Via Gizmochina.com

Druhým dychom však treba povedať, že v súčasnosti nemáme žiadne oficiálne vyjadrenie spoločnosti a ani priame dôkazy, ktoré by nasvedčovali takémuto razantnému kroku zo strany Xiaomi. Preto treba brať tieto informácie s určitou rezervou.

Je reálne, aby Xiaomi pracovalo na vlastnom procesore?

Odhliadnuc od partnera, ktorý by mal spoločnosti Xiaomi dopomôcť k vývoju vlastného procesora, tak myšlienka na vývoj vlastného riešenia nie je až tak šialenou. Dôvodov, prečo by sa k tomuto kroku mohla spoločnosť uchýliť je hneď viacero. Prvým a tým „naj“ je cena procesorov spoločnosti Qualcomm, ktorá z roka na rok rastie, a inak tomu nebude ani v tom nasledujúcom roku. Podľa dostupných informácií čipová sada Snapdragon 875 by mala stáť približne 250$, pričom tohtoročný model stojí „iba“ 130$.

Zároveň treba dodať, že aktuálna situácia medzi USA a Čínou takisto nepraje tomu, aby Xiaomi nemalo „záložný plán“. Stačí si len pripomenúť, že Američania už druhý rok „dusia“ spoločnosť Huawei, ktorú najnovšie odrezali aj od neamerických partnerov, ktorí využívajú na výrobu svojich produktov americké technológie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close