SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi sa opäť nepoučilo: Smartfónom z radu Xiaomi 11T chýba podstatná súčasť smartfónu!

Smartfóny z radu Xiaomi 11T opäť nemajú vo výbave žiadaný senzor priblíženia. Budeme opäť čeliť problémom ako v prípade Poco F3?

Čínska spoločnosť Xiaomi len nedávno predstavila svoje smartfóny z radu Xiaomi 11T, ktoré po svojom boku privítali i model Xiaomi 11 Lite NE, ktorý sa už teraz teší zo skvelých ohlasov. Zatiaľ však nevieme, aký úspech môže zožať modelový rad označený písmenkom T. Len pár dní po jeho predstavení totiž vyšla na povrch informácia, ktorá nepoteší mnohých majiteľov smartfónov. Xiaomi sa opäť rozhodlo vzdať senzoru priblíženia, ktorý poznáme i pod názvom proximity senzor. Na čo tento senzor slúži a prečo je tak podstatné, aby ho smartfóny mali? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com.

Modelovému radu Xiaomi 11T opäť chýba senzor priblíženia

Senzor priblíženia je súčasť smartfónov, ktorá sa v „chytrých“ modeloch vyskytuje snáď od nepamäti. Ide o súčiastku, ktorá nám v prípade hovoru „vypne“ displej, aby náhodou neprišlo k nechceným dotykom. Nachádza sa zvyčajne v hornej časti smartfónu pri reproduktore, no v poslednej dobe je táto technológia na ústupe.

Dôvodom pre ukončenie využívania tejto súčiastky v smartfónoch je inteligentný softvérový systém vyvíjaný spoločnosťou Elliptic Labs. Ten by mal vedieť plne nahradiť fyzický senzor priblíženia, no zdá sa, že nie je úplne spoľahlivým. No napriek tomu sa klasického fyzického senzoru Xiaomi rozhodlo vzdať a priniesť túto alternatívu od Elliptic Labs i do modelov Xiaomi 11T a Xiaomi 11T Pro.

Xiaomi to nespravilo prvýkrát

Ako sme už spomínali, tento spôsob využívania zatmavenia obrazovky počas hovoru či počúvania hlasovej správy nie je príliš spoľahlivý. Xiaomi po softvérovej alternatíve totiž siahlo už v prípade modelov Poco F3 či Redmi Note 10 Pro a majitelia týchto smartfónov sa už stihli na problémy s alternatívou od Elliptic Labs riadne posťažovať.

Hlavnými problémami je absencia zatmavenia obrazovky vo chvíli, keď je to potrebné, no stáva sa i situácia, kedy sa obrazovka zatmaví keď nemá, prípadne sa po ukončenom hovore opäť nerozvieti. Nie je zatiaľ známe, či sa rovnaké problémy budú vyskytovať i u modelov z radu Xiaomi 11T. Stále je tu však možnosť, že softvérová alternatíva bude fungovať správne a problémom čeliť nebudeme. Ako tomu nakoniec bude by sme sa mali dozvedieť už čoskoro, nové smartfóny z modelového radu Xiaomi 11T budú totiž uvedené do predaja už 23. septembra.

Máte skúsenosti s absenciou senzoru priblíženia v smartfóne? A čelili ste podobným problémom i vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close