SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi predstavuje ďalšie chytré hodinky s monitoringom EKG. Privítajme nové Huami Amazfit Health

Spoločnosť Xiaomi začiatkom týždňa predstavila viacero nových produktov. Napríklad nový fitnes Mi Band 4 náramok, Xiaomi Mi 9T smartfón či nové Xiaomi Huami Amazfit Verge 2 hodinky s monitoringom EKG.

Vyzerá to tak, že produktové portfólio spoločnosti Huami sa rozrastá o ďalší produkt, konkrétne o nový model chytrých hodiniek Amazfit Health.  Oproti predošlej generácií hodinky ponúknu viacero vylepšení. Tou „naj“ novinkou je však PPG senzor a EKG senzor. Vďaka  tomu sú hodinky schopné merať PPG arytmie, vrátane arteriálnej fibrilácie v srdci a EKG (pozn. redakcie: EKG, alebo Elektro Kardio Graf je metóda vyšetrenia, po ktorej má lekár prehľad o elektrickej aktivite srdca. Vďaka tomu vie odhaliť napríklad prípadné poškodenia srdca). Informuje o tom portál Fonearena.com.

Zdroj: produktová fotogafia

Okrem toho hodinky prichádzajú s podporou sieťovej technológie NB-IoT, ktorá nevyžaduje neustále pripojenie hodiniek ku telefóny prostredníctvom Bluetooth, aby dokázali hodinky prenášať dáta z jedného zariadenia do druhého.

Špecifikácie fitnes náramku Huami Amazfit Health

  • 1,28-palcový farebný displej s ochranou tvrdeného skla
  • Procesor Huangshan 1
  • Snímač srdcovej frekvencie BioTracker PPG, snímač EKG
  • Bluetooth 5.0 LE, NB-loT
  • Vodotesnosť do 3ATM/30 metrov
  • Rozmery: 42 x 35 x 12,5 mm; Hmotnosť: 25 gramov (bez remienku)
  • 200mAh batéria s výdržou až do 7 dní

V závere treba dodať, že stáť budú 699 Yuanov, čo je po prepočte približne 100 dolárov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close