SpravodajstvoXiaomi

Toto sú nové Xiaomi Huami Amazfit Verge 2 chytré hodinky s podporou eSIM a monitoringom EKG


Dnešný deň je fanúšikov spoločnosti ako Štedrý večer. Potom, ako bol oficiálne predstavený nový Mi Band 4 náramok, spoločnosť predstavuje novú generáciu chytrých hodiniek Huami Amatfit Verge 2. Informuje o tom portál Gizmochina.com.

Amazfit Verge 2

Netradične začneme s cenou, a nie so špecifikáciami. Tá bola totiž pôvodne iniciovaná na úrovni približne 2.000 Juanov (~300USD), realita je však iná, stáť budú v tej najvyššej konfigurácii 1499 Juanov, teda približne ~220USD. V tej najnižšej okolo 100USD.

Prejdime však teraz k špecifikáciám. Hodinky sú vyhotovené z prémiového materiálu ako bolo iniciované. Konkrétne, telo je vyrobené z mikrokryštalického keramického zirkóniu s textúrou kože. Huami hovorí, že výrobný proces tela hodiniek trvá 35 dní, a na jeho výrobu je podrobných 24 rôznym procesov.

Zdroj: via Gizmochina.com

Displej hodiniek je veľký 1,39“ a jedná sa o AMOLED panel s rozlíšením 454×454 bodov, čo predstavuje hustotu pixelov 326ppi. Displej je zároveň pokrytý 2,5D sklom, ktoré ponúka extra ochranu proti mechanickému poškodeniu. Aby sme ešte nezabudli, hodinky prichádzajú na trh so štyrmi preddefinovanými rozhraniami.

Zdroj: via Gizmochina.com

Hodinky sú poháňané procesorom Qualcomm Snapdragon Wear 2500 s pracovnou frekvenciou 1,1GHz, ktorý dopĺňa 512MB a 4GB úložného priestoru. Čerešničkou na torte je, že hodinky podporujú e-SIM. Vďaka tomu sú prvými 4G VoLTE hodinky od spoločnosti Huami.

Zdroj: via Gizmochina.com

Hodinky ďalej ponúkajú batériu s kapacitou 420mAh, ktorá sľubuje 28 hodinovú výdrž. Výdrž hodiniek ja samozrejme udávaná v prípade aktívneho využívania senzorov. Hodinkám nechýba GPS modul, výbava viacerých senzorov schopných monitorovať viacero športových aktivít, ako je napríklad chôdza, jazda na koni, beh či dokonca horolezectvo.

Hlavným ťahúňom hodiniek však je senzor schopný monitorovať skríning PPG a  EKG v reálnom čase s fibriláciou predsiení (pozn. redakcie: EKG je základná vyšetrovacia neinvazívna metóda v kardiológii. Jedná sa o diagnostickú metódu pri určovaní chorôb srdca, vrátane jeho poškodenia). Hodinky sú vybavené ďalej technológiu NFC, Bluetooth vo verzii 4.2, WiFi a podobne. Nechýba samozrejme ani IP68 certifikácia ako to bolo aj v prípade ich predchodcov. Aby sme ešte nezabudli, za spomenutie stojí podpora technológie „Keyless“, s ktorou môžete odomknúť chytré zámky, chytrý autá a podobne.

Zdroj: via Gizmochina.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close