SpravodajstvoTECHNOLÓGIEXiaomi

Xiaomi pracuje na zaujímavej technológii, ktorá by umožnila nabíjať smartfón s nabíjačkou, ktorá nie je pripojená k zdroju energie

Toto je druhé futuristické riešenie nabíjania od spoločnosti Xiaomi, ktoré bolo odhalené za posledné mesiace.

Xiaomi v priebehu posledných mesiacov viackrát pútalo pozornosť médií v súvislosti s technológiou nabíjania zariadení. Jednou z najviac inovatívnych technológií, ktorú spoločnosť v nedávnej minulosti ukázala svetu, je Xiaomi Mi Air Charge. Ide o technológiu, ktorá umožňuje bezdrôtové nabíjanie zariadenia na väčšie vzdialenosti niekoľko metrov (zatiaľ) pri výkone 5W. Neskôr sme mohli čítať o technológii rýchleho nabíjania pri výkone 200W prostredníctvom kábla. Spoločnosť rovnako prezradila, že sa jej podarilo túto technológiu vyvinúť natoľko, že dochádza k minimálnemu opotrebovaniu batérií.

Xiaomi najnovšie opäť púta pozornosť v súvislosti s nabíjaním zariadení. Tentokrát ide však o patent, ktorý odkrýva víziu spoločnosti, ako by sme mohli v budúcnosti nabíjať naše zariadenia.

Xiaomi chce nabíjať telefóny a ďalšie zariadenia „prostredníctvom zvuku“

Patentová prihláška, ktorá bola podaná na čínsky patentový úrad (CNIPA), ku ktorej sa dostali redaktori portálu MySmartPrice hovorí o technológii nabíjania zariadení prostredníctvom zvuku. Poukazuje na to, ako bude prebiehať proces premeny zvuku na elektrickú energiu.

Patent možno v jednoduchosti opísať ako nabíjačku, ktorá by bola vybavená komponentmi zodpovednými za zber zvukových vĺn z okolia. Pomocou špeciálneho prevodníka by sa energia z vibrujúcich molekúl vzduchu premenila na mechanické vibrácie. Patent spoločnosti ďalej odhaľuje, že elektronické zariadenie premení tieto mechanické vibrácie na striedavý prúd (AC), ktorý sa pomocou zariadenia na premenu energie premení na jednosmerný prúd (DC).

Xiaomi technologia nabijania prostrednictvom zvuku
Zdroj: mysmartprice

Dokumentácia ďalej odhaľuje, že prostredníctvom tejto technológie by mohli byť nabíjané aj iné zariadenia ako sú len smartfóny. Druhým dychom treba však dodať, že patent neodkrýva, o ako zariadenia ide. Čo je však na tejto technológii zaujímavé je, že nabíjačka nepotrebuje byť fyzicky pripojená ku žiadnemu externému zdroju energie. Rovnako patent odhaľuje, že táto nabíjačka by obsahovala „batériu“, ktorá by takto získanú energiu bola schopnou uskladniť.

V závere však musíme dodať, že hoci Xiaomi podalo patent, tak to automaticky neznamená, že sa toto riešenie dostane na trh v dohľadnej dobe. Na druhej strane treba povedať, že ide o zaujímavý nápad, ktorý má ambíciu zmeniť to, ako dnes nabíjame naše zariadenia.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close