SpravodajstvoTECHNOLÓGIEXiaomi

Toto tu ešte nebolo! Xiaomi predstavilo technológiu bezdrôtového nabíjania do vzdialenosti niekoľkých metrov

Xiaomi predstavilo technológiu bezdrôtového nabíjania Mi Air Charging.

Technológia rýchleho nabíjania vo veľkej miere ovplyvnila trh so smartfónmi. Ide o jednu z technológií, ktorá mení to, ako používame naše zariadenia. Rovnako z pohľadu technológického pokroku, prelomovou bola aj technológia bezdrôtového nabíjania, ktorá však doposiaľ nie je tak rozšírenou a zároveň, mnoho používateľov so smartfónmi s podporou tejto technológie, ju v praxi nevyužíva. Dôvodom je, že zariadenie sa musí dotýkať nabíjacej podložky, resp. musí byť v jej tesnej blízkosti. 

Najnovšia technológia, ktorú spoločnosť Xiaomi pred malými chvíľami ukázala, je doslova ako z iného sveta. Dôvodom je, že nová technológia bezdrôtového nabíjania, Mi Air Charging, je schopnou nabíjať smartfóny a inú elektroniku pomocou bezdrôtovej technológie do vzdialenosti niekoľkých metrov. V praxi to znamená, že so zariadením môžete pracovať aj niekoľko metrov od zdroja energie.

Xiaomi ukazuje technológie Air Charging

Xiaomi hovorí, že jadro technológie spočíva v polohovaní a v prenose energie prostredníctvom vzduchu. Spoločnosť prezrádza, že vyvinuli zariadenie so zabudovanou päť fázovou interferenčnou anténou, ktorá dokáže presne identifikovať polohu zariadenia. Čínsky technologický gigant ďalej dodáva, že táto špeciálna anténa sa skladá zo 144 menších antén, ktoré prenášajú milimetrové vlny priamo do zariadenia prostredníctvom tvarovania lúčov.

„Pokiaľ ide o smartfón, spoločnosť Xiaomi tiež vyvinula miniaturizované anténne pole so zabudovanou „majáčkovou anténou“ a „prijímacím anténnym poľom“. Majáková anténa vysiela informácie o polohe s nízkou spotrebou energie. Prijímacia anténna sústava zložená zo 14 antén prevádza signál milimetrových vĺn vysielaný nabíjacou stanicou na elektrickú energiu cez obvod usmerňovača, aby premenil zážitok z nabíjania sci-fi na skutočnosť.

Xiaomi ďalej prezrádza, že ich technológia je aktuálne schopnou nabíjať niekoľko zariadení súčasne do vzdialenosti niekoľkých metrov pri výkone 5W pre každé zariadenie. Spoločnosť ďalej dodáva, že ich vízia budúcnosti je, že touto technológiou budú vybavené neskôr všetky inteligentné spotrebiče vrátane nositeľnej elektroniky. Domácnosti by sa tak mohli stať doslova „bezdrôtovými“.

Zdroj: Xiaomi

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close