SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi potvrdilo MIUI 12.5 pre ďalšie 3 staršie a hlavne veľmi populárne smartfóny z roku 2018

Zoznam podporovaných zariadení sa rozširuje o ďalšie modely smartfónov. Prvé zariadenia by mali byť aktualizovanými už začiatkom apríla.

O aktualizácii MIUI 12.5 sa hovorí v posledných dňoch vo zvýšenej miere. Dôvodom je, že Xiaomi začalo uvoľňovať stabilnú verziu nadstavby pre prvé zariadenia. Druhým dychom však treba dodať, že zatiaľ hovoríme len o čínskych ROM. Ako takou útechou pre globálnych a európskych používateľov môže byť, že Xiaomi, MIUI 12.5 nadstavbu začne distribuovať v ďalších regiónoch sveta, už začiatkom budúceho mesiaca. Pôjde však len o hŕstku smartfónov. Konkrénte ide o modely Mi 10T, Mi 10T Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, či Mi 11. Neskôr by však mala aktualizácia zavítať na ďalšie zariadenia. Stať by sa tak však malo najneskôr do konca 2. kvartálu tohto roka.

V súvislosti s plánovanou distribúciou aktualizácie, portál Gizmochina, upozorňuje na slová jedného z riaditeľov spoločnosti, Feng Zhanga. Ten prezradil, že nová nadstavba MIUI 12.5 zavíta aj na ďalšie staršie smartfóny, o ktorých sa predpokladalo, že už nebudú aktualizovanými.

Ďalšie smartfóny sa dostali na zoznam podporovaných smartfónov

Konkrétne prezradil, že medzi neskôr aktualizovanými zariadeniami, nájdeme ďalšie 3 zariadenia, ktoré boli predstavené ešte v roku 2018. Ide konkrétne o zariadenia Mi 8 (vrátane Explorer Edition), Mix 2SMix 3. Všetky spomínané zariadenia boli naposledy aktualizovanými ešte v priebehu júla až augusta 2020, kedy dostali aktualizáciu s nadstavbou MIUI 12. Rovnako môžeme očakávať, že aktualizovaným bude aj Mix 3 5G. Túto informáciu však Zhang v rámci publikovaných správ nepotvrdil.

Xiaomi v minulosti komunikovalo aj zoznam podporovaných zariadení, ktoré budú aktualizovanými vrátane orientačného plánu distribúcie nadstavby. V závere zoznamu však dodalo vetičku „a ďalšie zariadenia“. Preto zoznam berte skôr ako orientačný, a nie ako finálny. V každom prípade, informácie komunikované spoločnosťou Xiaomi z februára tohto roka, čo sa týka harmonogramu distribúcie, sú zatiaľ v súlade so správami vyššie. Pevne však veríme, že na zoznam podporovaných zariadení, pribudnú v dohľadnej dobe aj ďalšie smartfóny.

Xiaomi vo všeobecnosti uvoľňuje 2 veľké aktualizáciu Androidu a 3 aktualizácie MIUI nadstavby. Inými slovami, ak disponujete telefónom, ktorý dostal len 2 veľké aktualizácie MIUI nadstavby, tak pravdepodobne dostanete aj MIUI 12.5, resp. MIUI 13 aktualizáciu. V minulosti sa totiž špekulovalo, že niektoré modely smartfónov MIUI 12.5 nadstavbu preskočia.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close