SpravodajstvoXiaomi

MIUI 12.5 už je dostupné pre 5 zariadení, u nás už čoskoro!

Nadstavba MIUI 12.5 sa dostáva medzi širokú verejnosť hneď u piatich zariadení, zatiaľ však len v čínskej ROM. Je na zozname i váš?

O príchode MIUI 12.5 sme sa dozvedeli len pár mesiacov dozadu počas predstavovania smartfónu Xiaomi Mi 11. Veľa času neubehlo a Xiaomi sa svojich prísľubov drží. Je len začiatok apríla a Xiaomi podľa plánov vydáva stabilnú nadstavbu pre 5 zariadení, ktoré by mali nadstavbu získať prednostne. Pozrite sa, aké novinky s verziou 12.5 prídu a pre ktorých zariadení sa príchod týka. Na ich prítomnosť upozornil portál Gizmochina.com.

Dostupnosť nadstavby

Ako bolo pôvodne avizované, začiatkom druhého kvartálu môžeme očakávať MIUI 12.5 v zariadeniach z prvej vlny aktualizácií. V tej sa práve nachádzame a svedčí o tom i príchod aktualizácie pre najmä vlajkové zariadenia z radov Mi. MIUI 12.5 je v súčasnosti dostupné pre tieto zariadenia:

Zoznam prvej vlny je takmer kompletný a chýbajú mu už len zariadenia Mi 10T a Mi 10T Pro. Po ich aktualizácii sa môžeme presunúť k druhej vlne aktualizácií, ktorá bude oveľa väčšia. Ako ste si určite všimli, medzi zariadeniami je i populárny Mi 9 SE z roku 2019. Nie je tam náhodou a stabilný systém mu je doručovaný práve pre výbornú optimalizáciu v beta testerskej verzii. Treba dodať, že aktualizácia je zatiaľ dostupná len pre čínsku ROM, preto ju márne budete hľadať vo svojom smartfóne. K dispozícii sú však rôzne custom ROM, ktoré isto novou verziou systému už disponujú, pretože vychádzajú práve z pôvodnej čínskej ROM. Nedočkaví majitelia Xiaomi smartfónov sa taktiež isto prihlásili do testerského Mi Pilot programu.

MIUI 12.5

Nová nadstavba systému je zaujímavá a atraktívna hneď pre niekoľko dôvodov. Prvým je možnosť odinštalovať, resp. odstrániť množstvo bloatware, ktorý často nie je využívaný. Smartfón sa tým stane svižnejším a ušetríte si tým hneď niekoľko GB úložného priestoru. Druhým dôvodom je nestabilita nadstavby MIUI 12, ktorá je pre majiteľov Xiaomi smartfónov skôr strašiakom ako potešením. Sme si istí, že Xiaomi sa k vývoju „polovičnej“ nadstavby postavilo so zodpovednosťou a nový systém bude oveľa stabilnejší, ako jeho predchodca. Okrem iného treba spomenúť, že nová verziu MIUI nadstavby má lepší manažment energie. Xiaomi nie tak dávno odhalilo, že v prípade zariadenia K30 Ultra sa podarilo dosiahnuť úsporu energie na úrovni 5% v porovnaní s MIUI 12. Rovnako sa môžeme tešiť aj na rýchlejšie reakcie zariadenia.

A čo vy, tešíte sa na novú nadstavbu? A v ktorej vlne sa nachádzate? Pochváľte sa nám v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close