fbpx
SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi plánuje priniesť skener odtlačkov prstov v displeji aj na lacnejšie smartfóny. Vieme čo by mali stáť

Spoločnosť Xiaomi bez pochyby patrí medzi najinovatívnejšie spoločnosti, ktorá ponúka nové technológie za prijateľnú cenu. Dôkazom toho je aj najnovšie vyhlásenie spoločnosti, v ktorom hovorí o dostupnosti skeneru odtlačkov prstov v LCD paneloch.

Skener odlačkov prstov v displeji už čoskoro nájdeme aj v lacnejších zariadeniach

Práve LCD panely, resp. displeje sú výsadou lacnejších zariadení. Nie tak dávno CEO spoločnosti Redmi vysvetľoval verejnosti absenciu skeneru odtlačkov prstov v smartfónoch rady Redmi 7. Dôvodom mal byť práve spomínaný LCD displej, ktorý má viacero obmedzení. Dnes, však všetko vyzerá inak. Spoločnosť podľa všetkého našla riešenie ako implementovať skener odtlačkov prstov v LCD displejoch.

Na sociálnej sieti Weibo, popredný predstaviteľ spoločnosti, Wang Teng, píše, že už budúci rok by mohli byť predstavené prvé telefóny so skenerom odtlačkov prstov v LCD displejoch. Stáť by mali menej ako 2000 Yuanov, čo je po prepočte približne 200USD.  Upozorňuje na to portál Gizchina.com.

„Skenery odtlačkov prstov na LCD displejoch sú technicky uskutočniteľné, ale tento rok je menej pravdepodobné, že by sme takýto produkt vypustili. Najrýchlejšie to vieme stihnúť koncom roka ale najpravdepodobnejší je budúci rok…“

S riešením prišli aj výskumníci spoločnosti Fortsense

Aktuálne nie je známe ako spoločnosť Xiaomi vyriešila obmedzenia spojené s LCD panelom. Je však vysoko pravdepodobné, že prišli s podobným riešením ako spoločnosť Fortsense. Tá totiž vylepšila schému optickej cesty odtlačkov prstov prostredníctvom nepretržitej modifikácie a vylepšenia panela podsvietenia LCD displeja. Zároveň spoločnosť implementovala algoritmus hĺbkového učenia neurónovej siete pre optimalizáciu a rozpoznanie odtlačkov.

Zdroj: Gizchina.com, VoSveteIt.sk, úvodný obrázok: Youtube (Xiaomishka)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close